Зрелище на Боксинг дей! Ман Сити разкъса Лестър с мач с 9 гола

"Гражданите" победиха с 6:3
26 дек 2021 19:22, Красимир Ангелов
8

Манчестър Сити и Лестър изиграха страхотен мач навръх Боксинг дей в английската Висша Лига, спечелен с 6:3 от лидера в шампионата.

Хората на Пеп Гуардиола "нокаутираха" съперника си в първите 25 минути на мача, забивайки 4 гола в мрежата на Каспер Шмайхел и изглеждаше, че "лисиците" ще получат "кошмарен подарък" за Коледа. След почивката обаче гостите възкръснаха и стигнаха до три попадения и притесниха домакините.

Все пак до сензация не се стигна и Сити стигна до крайния успех, реализирайки още две попадения за победата с 6:3 в головия екшън на стадион „Етихад“.

След този успех хората на Гуардиола се бетонираха на върха с 47 точки. Лестър остава на 9-ата позиция с актив от 22 точки.