Черно море изпусна Пирин при равенството 1:1

Статистиката показа 11:2 удара за домакините
5 мар 2022 17:05, Анисия Иванова
6

Черно море изпусна Пирин при равенството 1:1 в среща от 22-ия кръг на efbet Лига.

Домакините имаха очевидно превъзходство през първото полувреме, в което отправиха четири удара, срещу нито един за "орлетата". Притежанието на топката също беше в полза на "моряците".

Напук на логиката, пет минути след подновяването на играта Пирин поведе чрез Иван Тасев.

Заслуженото изравняване все пак настъпи двайсетина минути преди края, когато  Евгений Сердюк реализира от непосредствена близост. Първоначално попадението не беше признато, но VAR преразгледа ситуацията и не откри нарушение.

Статистиката след последния съдийски сигнал показа 11:2 удара за домакините (вторият за гостите дойде дълбоко в добавеното време),  62% владеене на топката и 12:0 корнера в тяхна полза. Четвъртият Черно море събра 35 точки, докато десетият Пирин събра 25 пункта на си.