Маргьорит Алиберт е една от най-обсъжданите личности през миналия век. Афера с Едуард VIII, убийство на египетски принц, изнудване на британското кралско семейство и гръмовен процес – това са само няколко акцента от нейния живот.
Тя обаче успява умело да се измъква, избягвайки всеки път наказанието.
Животът на Маргьорит обаче е изпъстрен с трудности – детството ѝ преминава в бедност, после години като проститутка, нещастни бракове и липса на взаимна любов, разказва Marie Claire.
Изглежда обаче, че всички неприятности, сполетели Алиберт, само каляват нейния характер и я мотивират да не се отказва, дори когато ситуацията стигне до задънена улица.
Маргьорит е родена на 9 декември 1880 г. в Париж в бедно семейство, което едва свързва двата края. Често е била наказвана, дори е бита. Една ужасна трагедия разделя живота на Маги, както я наричали, на „преди“ и „след“.
Малкият ѝ брат е блъснат от кола и умира на място. Обезумели от мъка, родителите обвинили дъщеря си за смъртта на детето и я изпратили в интернат за момичета. Тя обаче избягала, неспособна да устои на тежките условия на живот в институцията.
Маргьорит се скитала по улиците няколко години, едва оцелявайки без пари. По-късно забременяла, но така и не разкрила името на бащата на детето. Родителите на Маги обаче ѝ помогнали и изпратили новороденото момиче при далечни роднини във френската провинция.
Няколко години по-късно се запознава със собственичката на публичния дом мадам Денант, която ѝ помага да изгради „кариера“ като елитна куртизанка. Сред клиентите на дома имало много богати и влиятелни мъже. А Маги се превърнала в едно от най-популярните момичета сред френския елит.
Така минават няколко години, докато срещнала първия си съпруг, който ѝ осигурява бляскав и богат живот. Но бракът им не продължил дълго, оказало се, че мъжът ѝ имал и друг брак и в крайна сметка избрал първата си жена.
Повратната точка – срещата с Едуард VIII
Повратната точка в живота на Маргьорит е през 1917 г. Една от елитните куртизанки я среща с члена на британското кралско семейство Едуард VIII.
Принцът на Уелс бил на 23 години и приятелите му решили да му уредят забавление, като избрали за него най-добрата жрица на любовта в Париж. А именно Маги.
Двамата се срещнали в хотел „Крийон“ в Париж, а принцът се влюбил в очарователното момиче. Между тях избухнал страстен романс, който продължил почти една година – двойката тайно се срещала в уединени кътчета на френската столица, за да не узнае обществото за връзката между наследника на британския трон и проститутката.
Страстите обаче утихнали и след 13 месеца монархът прекъснал отношенията си с Маргьорит. Тя обаче не била много разстроена от раздялата с принца, в плановете ѝ влизали по-влиятелни хора.
Вторият брак, вече е принцеса
През 1921 г. Алиберт се запознава с втория си съпруг, египетския принц Али Фахми Бей. В момента на съдбоносната среща Маги придружавала влиятелен френски бизнесмен, но това не притеснило арабския принц и той започнал упорито да търси начин да се срещне с нея и да я ухажва.
Една година по-късно той ѝ предложил брак, като предложението хвърлило в размисъл Алиберт – в крайна сметка бракът с толкова влиятелен човек, който бил представител на съвсем различна култура, е сериозна стъпка.
Тя приела, но бракът бил обречен от самото начало – принц Али Фахми мечтаел за кротко момиче, което да посвети цялото си време и внимание на семейството си. Но Маргьорит била различна, обичала развлеченията, приключенията, искала да пътува и да се забавлява.
Освен това двойката имала проблеми и в спалнята – Маргьорит била въплъщение на сексуалността, а египетският принц не проявявал и най-малък интерес към плътските удоволствия. По това време в Кайро тръгва слухът, че съпругата на принца е просто прикритие за неговите гей наклонности.
Двамата живеят заедно няколко години в непрекъснати кавги. И една от тях се превръща в последната в съвместния им живот.
Вижте още от историята на принцесата убиец в Tialoto.bg
Източник: Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 приключи сесията с лек ръст преди изтичането на ултиматума на Тръмп към Иран*
Пакистан поиска от Тръмп двуседмично удължаване на ултиматума към Иран
В. Симов: До месец след края на войната при цените на горивата ще има облекчение
Цената на сорта Брент удари рекордните 144 долара за барел на ключовия физически пазар
Жилищният пазар у нас се пренастройва към умерени темпове на ръст
Новият граничен пункт между България и Северна Македония получи одобрение от МОСВ
Рецепта от тефтера на баба: Агнешко във фолио на фурна
Кога и защо да спадаме налягането в гумите?
Строителна техника и камиони в Драгалевци: Шум, мръсотия, прахоляк
Боядисването на яйца за Великден - какво символизира всеки цвят
Неочакван късмет за 3 зодии на 8 април
Спортът по телевизията днес, 8 април
Мачовете по телевизията днес, 8 април
Янис би близо до преминаване в тим от Флорида
Везенков и Дорси наказаха брутално Реал Мадрид
Барселона - Атлетико Мадрид
Позабравен герой зарадва Арсенал! Кай Хаверц шокира Споргинг в края
Дневен хороскоп за 8 април, сряда
10 рецепти за вкусен козунак за Великден
Хубавото се подрежда за 3 зодии след 7 април 2026
Къде започваш: от дизайнерския план или от материала?
Какво символизират цветовете, с които боядисваме великденските яйца?
5 храни, които да премахнете от менюто си, ако сте 40+
Тъжна вест! Почина Мирча Луческу
Черно море победи Славия в Елитната до 17 години
Демонстрираха системата за компютърна обработка на изборните резултати
Курсанти от ВВМУ се обучават на кораб „Св. св. Кирил и Методий“
Белият дом: Само Тръмп знае какво ще предприеме към Иран
Превозвачите и управляващите се разбраха, протести няма да има
НАСА: Има голям шанс извънземните да съществуват
Екипажът на „Артемида II“ не сдържа сълзите си над обратната страна на Луната (+снимки)
Планетата е пренаселена: Идеалният брой хора е 2,5 млрд., сочи ново проучване
Революционни слънчеви панели генерират енергия както от слънце, така и от дъжд
Астрофизикът Ави Льоб с нова теория: Комета може да има изкуствен произход
Магнитни бури през април: Какво да очакваме от Слънцето