Европейският център за транспортни политики призовава Министерството на транспорта в лицето на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" незабавно да информира обществото ясно и конкретно как е получил свидетелството си за правоуправление на моторно превозно средство (СУМПС) водачът, причинил тежката катастрофа с жертва в София, врязвайки се в автобус на градския транспорт. И по-точно - къде и как се е обучавал, кога и как е положил изпити, настояват от ЕЦТП.
“Лек автомобил с висока скорост се врязва в автобус. Пореден инцидент? Не. Това е пореден шамар в лицето на цяла България. Шамар, който доказва едно – държавата я няма. Я няма в училище – където децата трябва да научат, че да караш като безразсъден идиот е престъпление, а не геройство. Я няма в Министерството на транспорта и “Автомобилна администрация“ – потънали до гуша в корупция и безразличие. Там не е важно кого пускат на пътя, а какъв рушвет ще вземат.
Я няма и в МВР – органите, които трябва да спират безумците, вместо да гледат как клиповете им се въртят в социалните мрежи. “Герои“ на TikTok и Instagram, които безнаказано нарушават правилата, подстрекавайки други да правят същото. Защото, щом няма сигнал – няма и реакция. Я няма и в общината – която миналата година раздаде хиляди левове на знайни и незнайни НПО-та да “учат“ децата на безопасност. Пари на калпак, без отчет и без ефект, докато реалната превенция и инвестициите в безопасна инфраструктура остават в сферата на мечтите”, написа Диана Русинова в социалната мрежа Фейсбук.
По думите на Русинова Държавната агенция за безопасност на движението се е скрила зад бюрото и прехвърля бюджети, имитирайки дейност.
“Паразит, който не дава нищо на обществото, освен фалшива статистика и кухи кампании. Да, виновен е 21-годишният шофьор. Той ще си понесе последствията. Но нека бъдем честни – виновни сме и ние. С мълчанието си, с това, че ежедневно нарушаваме правилата, с това, че свикнахме с хаоса и го приемаме за нормално. До кога ще мълчим? До момента, в който някой убие нас или нашите деца? Защото тогава вече ще е късно”, се казва още в съобщението на Русинова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Украинските дронове подпалиха пристанището в Уст-Луга, Латвия съобщи за свален дрон
Петролът леко поскъпва, докато танкери напускат Персийския залив въпреки кризата в Ормуз*
Тръмп налага мита върху вноса на дронове
Виж кой говори: Новите правила променят изискванията за прозрачност при използването на AI
Бумът на пазарите прикрива по-мрачна истина за Европа
AI компанията Databricks набра 5 млрд. долара финансиране
В "България сутрин" на 15 август от 9:30 часа: Как да се справим с болките в кръста?
Руски авиационни бомби поразиха жилищни сгради в Краматорск (ВИДЕО)
ЦСКА 1948 – Черно море: „Червените“ гонят нова победа след Европа
Януари е месецът на завръщанията в НБА
ЦСКА 1948 – Черно море
Удар за Ботев Пловдив преди Лудогорец: Карлос Меоти е аут
Мачовете по телевизията днес, 14 август
Опитен гард неочаквано се завърна в бившия си тим
Най-добрите упражнения за жени над 30, 40 и 50 години
5 поверия за Голяма Богородица
7 признака, че може би имате сънна апнея
„Не разравяй пръстта“ от Дженифър Макмеън
Нумерологична прогноза за 14 август
Сьомга със зеленчуци на фурна
Контактен дерматит през лятото, свързан със слънцезащитни продукти
Кога лабораторните резултати при бъбречна колика пропускат инфекция?
Ласа треска – ендемичната хеморагична треска на Западна Африка и разликите ѝ с Ебола
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Дядо стреля с арбалет от тераса си по младеж
141 пожара са потушени в страната за денонощие
Виц на деня - 14 август
"Даровете" на войната: ВМС прибра от морето ракетен двигател и дронове (СНИМКИ)
Мачовете по ТВ днес (14 август)
Без ток във Варна на 14 август 2026