Руският президент Владимир Путин и тенисистката Мария Шарапова скарали феновете на Англия и Русия по време на мача снощи. Това твърди журналистът Саймън Раунтри в своя Twitter профил.
Англичаните започнали да скандират "Путин открадна Крим" и "Шарапова е на допинг". Това ядосало руснаците и те налетели на бой.
След мача двубоят между Англия и Русия се пренесе и по улиците на Марсилия. Феновете на двата отбора се сбиха още преди мача, като мелето се пренесе и на стадиона. След футболния сблъсък на стадиона в Марсилия обаче последва нов, по улиците.
Това беше нова нощ на хулиганско насилие във френския град, след като феновете на Англия започнаха метежа си още в петък с пристигането си в Марсилия.След края на футболната среща стана ясно, че не един, както бе обявено по-рано тази нощ, а двама фенове са с опасност за живота след боя по трибуните. 11 други са с по-малки травми. Общо 31 души са пострадали при сблъсъците.
Дисциплинарната комисия на UEFA ще се събере извънредно, за да обсъди случилото се на стадиона. Стюардите, които трябваше да се грижат за спокойствието по трибуните, посочват липсата на буферна зона между феновете на двете държави за причина за мелето.
Наказание ще има със сигурност за Руската федерация па футбол, тъй като на стадиона руснаци запалиха пиротехника, която е забранена на мачовете от Европейското.
Руският спортен министър Виталий Мутко бе категоричен, че всички последващи мерки на UEFA не трябва да засягат домакинството на Русия за световните футболни финали след 2 години. "Какво общо има Световното първенство по футбол през 2018 г. с това", попита риторично той.
Ричард Кларк, един от англичаните в Марсилия, е категоричен, че руснаците са дошли в града, за да се бият. "Атакуваха ни с ножове, докато си пиехме бирите", разказва той пред Daily Mail.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Изоставането на сегмента за опаковки забавя ръста на приходите на "Булметал" до малко над 1%
Бюджетната комисия одобри на второ четене проектобюджета на НЗОК за 2026 г.
Европейските автопроизводители искат яснота от ЕС относно правилата за емисиите
Очакванията за сваляне на лихвите в САЩ дадоха импулс на европейските пазари
"Еврохолд" и ЕИГ са завели втори арбитраж срещу Румъния за 575 млн. евро
Жилищният пазар в България гледа към еврото с по-голямо спокойствие в края на годината
Василев: На протеста срещу Бюджет 2026 има провокатори
Наливат милиарди в нереформираната здравна система - страдат лекари и пациенти
Атанас Славов: Арогантният бюджет е атака срещу бизнеса и средната класа
Йотова: Споделям протеста, но се страхувам, че няма да се вслушат и ще приемат бюджета
Левон Хампарцумян: Липсва справедливост, ставаме за смях заради разходите
Учени регистрираха сигнал от тъмната материя
Ас на Байер Леверкузен: Срещу Сити беше много трудно
Нови два медала за България от Европейското по бокс
Зографски остана на 24-то място
Титла или Европа? Обявиха целта пред ЦСКА този сезон
ВИДЕО: Челси – Барселона
Чакат порнодива да роди от ас в Ла Лига + СНИМКИ
От табу до бизнес: историята на успеха на еротичен онлайн магазин и разширяването му в Европа
Изключителен финал на 2025 за 3 зодии
4 малки трика за разширяване на пространството в дома
Трапезата на Андреевден
Зимна мода: 5 пуловера, които ще владеят гардероба
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от "Зоотрополис 2"
22-ма пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Спипаха варненец, откраднал ел. тротинетка
Природният газ поевтинява с 4% през декември
Цените на горивата продължават да растат
За пореден път: Удължат срока за регистрация на кладенците
Озоновата дупка е значително по-малка – какво се случва?
Мисията ESCAPADE изпрати първите си снимки
Фиксиран е първият пряк сигнал от тъмната материя
Amazon пуска конкурент на Starlink
Магнитното поле на Земята издава зловещи звуци: Чуйте как „пее“ нашата планета
Последна среща: Накъде ще поеме 3I/ATLAS след прелитането край Земята