Парфюми, чанти и портмонета за над 3 млн. лева задържаха митнически служители на ГКПП "Кулата", съобщиха от Агенция "Митници".
Стоките са над 55 000 парфюма и близо 6000 чанти и портмонета с фигуративни изображения и надписи на различни търговски марки. Задържани са поради съмнение, че нарушават права на интелектуална собственост.
Парфюмите са открити в товарен автомобил, пътуващ от Гърция за Полша, който бил отклонен и ескортиран за щателна митническа проверка в халето на Митническо бюро Кулата. Парфюмите били част от товар с разнообразни стоки за бита, детски играчки и канцеларски материали.
При физическия контрол проверяващите митнически инспектори установили, че ароматите са с надписи на известни луксозни брандове, поради което е възникнало съмнение, че се нарушават права върху интелектуална собственост. Митническите служители преброили 17 различни разновидности с общо количество от 55 450 парфюма и тоалетни води.
При сходна проверка на друг товарен автомобил, пътуващ по същия маршрут, митническите служители установяват общо 5830 артикула – чанти и портмонета от три луксозни марки, които също са задържани поради съмнение, че нарушават права върху интелектуална собственост.
По двата случая са уведомени притежателите на търговските марки, които биха могли да предприемат действия за правна защита на интелектуалната им собственост.

Dow Jones вече е на позитивна територия за 2026 г.
България повдигна въпроса за дерогацията за "Лукойл Нефтохим" пред САЩ
Каква е ролята на „Артемида II“ в космическата надпревара с много играчи
Тримесечните продажби на Mercedes спадат заради проблемите в Китай
Samsung инвестира 4 млрд. долара в завод за чипове във Виетнам
Володимир Зеленски: Докато имаме пари и оръжия, ще отговаряме на руските удари
Тежък удар за Левски за Вечното дерби с ЦСКА!
ВИДЕО: ПСЖ – Ливърпул
ВИДЕО: Барселона – Атлетико Мадрид
ВИДЕО: Ботев Пловдив – Локомотив Пловдив
ВИДЕО: Локомотив София – Берое
Кръгът продължава: Ботев Враца и Славия в битка за топ 8
3 кето рецепти за Великден
Нумерологична прогноза за 10 април
Пудинг с козунак с ванилов сос
Боядисване на яйца с кухненска хартия
Днес е Велики петък!
Поверия за Разпети петък
Илиан Илиев: Футболистите показаха желание да променим нещо
Тръмп: Оптимист съм за мирно споразумение с Иран
Светкавица удари самолет край Варна
Етно-джаз концертът „Посока" на Калина Андреева гостува във Варна
Как да запазите младежкия вид на кожата около очите
Черно море спря серията на Лудогорец и се доближи на точка от петото място
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната