SOFIX загуби 14,22 пункта от стойността си, или 1,80%, до 775,08 пункта, след като девет от включените в неговото изчисление компании понижиха средната цена на акциите си. Едва четири дружества от индекса приключиха търговската сесия на положителна сесия (Биовет, Булгартабак – холдинг АД, Неохим и Златни пясъци). За тринадесета поредна сесия оборотът за SOFIX акциите e под 600 хил. лв., съобщи Investor.bg.
Широкият BG40 се понижи за втора поредна сесия, като днес индикаторът загуби 2,19 пункта, или 1,93%, до 111,28 пункта.
„Днес наблюдавахме един по-дълбок спад и при някои от дружествата се върнахме на изходните цени, от които са подходящи за покупки. Според мен това е дъното и това важи особено за акциите на холдинговите дружества. Компаниите, които покажат по-добри тримесечни отчети, също ще повишат цената на акциите си. Корекцията продължи малко повече от очакваното и е нужно да намери ниво на подкрепа“, каза за Investor.bg Борислав Попов от ИП Бета Корп АД.
Книжата на Петрол АД загубиха 8,33% от стойността си до 3,51 лв., като сделки бяха сключени в диапазона между 3,45 и 3,60 лв. По позицията бяха изтъргувани 513 броя, а офертите останаха на нива от 3,55 лв. купува и 3,89 лв. продава.
При изтъргуван обем от 5 170 броя книжата на Българска телекомуникационна компания добавиха 0,47% към стойността си до 367,68 лв., като сделки се сключиха и на ниво от 368 лв. за акция.
С 1,07% поскъпнаха книжата на Златни пясъци до средна цена от 16,99 лв. Акциите на Слънчев бряг пък поевтиняха с 9,16% до 21,03 лв., а тези на Албена загубиха 0,75% до 73 лв. средно.
Акциите на основните холдингови дружества приключиха днешната търговска сесия на отрицателна територия. Книжата на Стара Планина Холд загубиха 7,76% до 10,70 лв., а тези на Албена Инвест Холдинг се понижиха с 4,19% до 10,97 лв. за брой.
При изтъргуван обем от 19 830 броя книжата на Доверие Обединен Холдинг поевтиняха с 4,54% до 3,99 лв., а тези на Индустриален Холдинг България се понижиха с 1,97% до 2,99 лв.
Общият изтъргуван обем по време на днешната търговска сесия бе на стойност 4,507 млн. лв., като от тях 4,172 млн. лв. - на официалния пазар и 334 хил. лв. на неофициалния пазар на акции. За сравнение, общият изтъргуван обем по време на вчерашната търговска сесия бе на стойност 1,773 млн. лв.
Жилищните компенсаторни записи и компенсаторните записи, както и вчера, приключиха сесията на положителна територия, като добавиха съответно 2,65% и 1,21% до 67,75 и 68,06 процента от номинала.
Поименните компенсационни бонове загубиха 2,11% до 59,87 процента от номинала и по този начин изостанаха далеч от цената на останалите два платежни инструмента.
Инвестиционните бонове добавиха 0,46% до 58,94 процента от номинала, като сделки бяха сключени и на нива от 59,90 процента от номинала.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Активите на пенсионните фондове надхвърлят 30 млрд. лева в края на септември
ЕК предлага план за скоростно подсилване на източната граница в случай на война
Пакистан ще строи изкуствен остров, за да насърчи добива на петрол
Отбранителните иновации на ЕС се крепят на Франция и Германия
Общият съд на ЕС отхвърли искането на Amazon за отмяна на технологичното ѝ обозначение
Делото срещу Коцев ще се гледа във Варна, реши ВКС
Мъж от Велико Търново отглежда над 200 отровни змии от защитен вид
Отпуснаха милиони за стипендии за училищата с най-високи резултати от матурите
Рая Назарян в Брюксел: Демокрацията е изправена пред сериозни изпитания
Иска прошка: Вацке призна за своя груба грешка в Дортмунд
Време е трудоустроените в БФС да се махнат веднага
Председателят на БОК Лечева и посланикът на Италия със съвместни инициативи
Станка Златева откри нова зала за борба във Ветрино
Влади Гаджев се застъпи за Кръстев и добави: Талантът не е достатъчен
Бешикташ прати оферта за Тер Стеген
Дневен хороскоп за 20 ноември, четвъртък
Женски хороскоп за декември
Колко още остава до Коледа?
Витамин С и цинк – мощна комбинация за силен имунитет
„Носталгия“ от Мирча Картареску
Поверия за Вълча Богородица – 21 ноември
Продължава драмата с голямата авария, оставила без ток хиляди във Варна
24-годишен водач, шофирал с фалшива украинска книжка във Варна, получи присъда
Осигуряват безплатен репродуктивен скрининг на 156 варненски двойки
Ще се увеличат ли ваучерите за храна след приемане на еврото?
Софийският градски съд прекрати съдебното производство срещу Коцев
До 5-ти декември Снежана Апостолова ще изпълнява функциите кмет на Варна
Нов лазер може да пробива през дебел лед върху близки космически тела
Най-неуловимият кит на планетата е забелязан жив за първи път
Междузвездният обект 3I/ATLAS активно изхвърля струи газ: Какво се случва (видео)
Колко близо сме до глобален квантов интернет?
Нова невробиологична теория не успява да обясни преживяванията близо до смъртта
Какво убива животните в океана