Радвам се на Вашата енергичност и изобретателност.
Мина достатъчно време, всички са разбрали, че има отрицателен вот.
Моля Ви,
Вече е настъпил момента, за да покажете Вашето- "ЗА", което да е с конкретно действие!
Много е Вашата енергия, много са Вашите идеи, дошло е времето, за да има Коефициент на Полезно Действие.
Какво да бъде то?
Ще се отклоня, за да не съм голословен и ще започна от себе си, а после и с предложенията.
Бях учител по математика, но исках нещо ново.
Завърших курса и станах градинар.
Поисках боя и превърнах пързалките в гъбки, веднага го оцениха децата от детската градина.
Парка го метях сутрин и вечер, не хабях енергия, за да търся замърсяващите, а чистех и събирах отпадъците.
Сами донесоха кашони и си слагаха отпадъците.
Прекопах площите и засадих цветя.
Благодарен съм, нямам откраднато или смачкано цвете.
Не, не го пазеха заради мен, а за самите тях, защото уважаваха действието.
Позволявам си и да Ви отправя предложения:
1. Вие сте много и можете да отделите предмет, храна, дрешка и ......., което да подарите на бездомните, поканете ги, отделете им кътче пред Народното Събрание, където да се чувстват част от Вас, но такива подаръци, които да не могат да продадат и да превърнат в алкохол.
2. Вие сте много и можете да поканите ромите, да им отделите пространство и да им подарите предмет, който да е с незаличим надпис- "От протестиращите и ЗА...".
3. Всеки от Вас има дете или внуче в детска градина, набележете си една и ги поканете, като им отделите едно кътче, като поставите предмети с надпис- "От протестиращите-ЗА Тяхното Бъдеще"- чаши, чинии, завивки, играчки и ....., каквото решите. После, всички Вие ще вдигнете и отнесете донесеното, като протестно действие до набелязаната детска градина.
4. Вие сте много и можете да си набележите градинка, която да засипете със саксии, на които пише-"От протестиращите- "ЗА"- обект №1".
5. Вие сте много, можете да се лишите от кафе и да си купите четка, за да набележите градинка, където да боядисате пейките в цветовете на трикольора, като оставите надпис- "От протестиращите-"ЗА"......, обект №2".
6. Вие сте много, можете да си позволите, да донесете хиляди гуми, които да боядисате в цветовете на трикольора, да донесете по торбичка пясък и да ти сложите в детските площадки.
7. Вие сте много, мажете да си позволите, да донесете стотина маси и столове, да оформите кът и всяка вечер, да поднасяте топла храна, на децата, които мият стъклата на автомобилите, тук трябва да се внимава, да е прясна и да няма отровени деца, а храната да се изяжда, за да не е взета от използващите ги.
8. Вие сте много и можете да смените лозунгите, вместо "Срещу ....." или "Против.....", да е - "За нашите баби и дядовци"- отделете им кът, където да са седнали и всички преминаващи да им кажат- "Благодарим Ви, че сте ни отгледали".
9. Вие сте много и можете да си позволите мотика, като минавате вечер, да се спирате до всяко дърво и да го прекопавате, това е Вашият маршрут, това е Вашето- "ЗА Промяната".
10.Вие сте много и можете да си позволите парцали и стъргалки, за да изчистите всички плакати по Вашия маршрут, които са останали от последните избори, за да е чисто и ново, което Вие ще създадете.
.........................
101..............
Ваша е енергията, Ваши са решенията, но Ваше е и участието в промяната, защото са нужни действия- "ЗА"!
Нали кварталите на София са много, защо да не е протеста всяка вечер в различен квартал, защо да не направите промяна в самия квартал и да сложите табела- "От протеста - ЗА....."?
Това ще се разпространи във всеки град, като всяка инициатива ще е с местен облик, но ще е -"ЗА Промяната".
Така го разбирам, навярно съм наивник?
Не, не съм срещу плевелите, а съм за цветята, работя- садя, копая, поливам и се радвам на цветовете им, а при ежедневната ми намеса, плевелите нямат шанс.
Вярвам в доброто създаване, което променя и увлича, което създава среда, в която лошото няма шанс.
Защото знам, къде да го сложа и да е огряно от слънце, а всички го спазват, защото е ЗА ТЯХ!
Успех! Вие сте инициативни и можете!
С Уважение, дядо Кольо.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Д. Тодоров: Инфлацията може да се вдигне между 0,5% и 1% при цена на петрола над 100 долара
Dow Jones се понижи с над 750 пункта в новия си най-лош ден за 2026 г.
BMW се стреми към възстановяване в Китай чрез своята серия Neue Klasse
Тръмп замрази 106-годишен закон в САЩ, за да намали цените на бензина
Най-слабото място на бизнеса у нас са процесите и координацията между екипите
Атаката срещу газово находище в Иран оцвети в червено европейските борси
"Ноктите с аерограф" - хит в маникюра за 2026 г.
Освен скъпото гориво: Още един удар по шофьорите на дизелови коли
Движение без усилие: Алтернативи на традиционните тренировки
ЕС въвежда нови забрани на пазара на употребявани автомобили
Децата със строги родители имат проблеми във връзките си като възрастни
Спортът по телевизията днес, 19 март
Мачовете по телевизията днес, 19 март
Всички резултати от Шампионската лига. Ето и двойките на 1/4 финалите
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Мощен Ливърпул разнебити Галатасарай, идва ред на ПСЖ
Байерн мушна само 4 на Аталанта и подпечата екшъна с Реал
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
Литературно събитие събира над 30 артиста в близо 50 срещи във Варна и страната
Деца се запознаха с интересни легенди от Североизтока
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?