Така наречените „контрапротестиращи“ са на светлинни години от една истинска, добре осмислена и добре аргументирана гражданска позиция. Затова от БСП/ДПС залагат толкова много на хората от провинцията. Там където за „новините“ е много по-лесно да пристигат избирателно. При речи и агитации се разчита на слабата им памет и ги карат да помнят строго избирателно. Вече няколко поколения българи се обработват бавно и методично през годините.
Да не забравяме каква е по-голямата част от електората на тези две партии – хора над средната възраст, необразовани, дезинформирани и манипулирани хора от малки градове и села, цигани и разни регионални далавераджии. От време на време им се обръща някакво внимание, показват им, че уж работят по техните проблеми. Не пропускат да им припомнят славните години когато сме произвеждали какво ли не, имаше всичко за всички и всичко бе така евтино.
Така в тях трайно е насадено чувството за принадлежност към червената партия. Веднъж годишно ги черпят на Бузлуджа – същински тиймбилдинг. Организират им също екскурзии с автобуси до София когато ножът опре до кокала и се налага да помагат. От тях се иска просто да присъстват и да покажат някаква дейност. И от хеликоптер се вижда как те не влагат нищо от сърцето си за „каузата“, за която се борят – те са мрачни, намръщени, отегчени, не могат да вържат две приказки на кръст, някои от тях се крият зад плакатите, които използват още от първият им ден на контрапротестиране. Повечето от тях дори не знаят къде се намират, за какво точно се борят и какво всъщност се случва. Повечето от тях ще останат безпрекословно убедени в догмите на партията до самата си смърт.
В крайна сметка те дори не могат да бъдат една бледа сянка на истински протестиращи българи понеже няма база за сравнение – самата им ценностна система е затворена в строгите комунистически рамки, но те едва ли осъзнават това. Техните „спонтанни“ организатори (разбирай партийни функционери) ги представят в някаква иключително зле скалъпена copy-paste версия на контрапротест.
P.S. Интересно как не се намери нито един „контрапротестиращ“ от всичките милион, милион и нещо българи в чужбина, който да се обяви в подкрепа на това правителство….

От Ferrari на върха до Tesla под натиск: големият автомобилен завой на 2025 г.
Кадър на деня за 3 януари
„Тенгиз“ – нефтеното сърце на Казахстан, което Chevron не иска да изпусне
Мадуро пише последната глава от историята на авторитаризма си над Венецуела
Как корейската козметика се превърна от модна тенденция в икономическа сила
Turkish Airlines ще изгради най-големия товарен терминал в света
Важни ритуали на днешния празник
Здравословна крем супа с броколи и шунка (РЕЦЕПТА)
Тенденциите в домашния дизайн за 2026 г.
Люк Литлър прегази съперника си и отново е световен шампион по дартс
Барса взе трудно каталунското дерби
Гриша Ганчев към Димитър Пенев: Маестро, преподавай в по-добрия свят
И Кюстендилеца плаче за Пената: Фенове на ЦСКА почетоха легендата + СНИМКИ
Виляреал вече е трета сила в Испания
Арсенал изяде "черешките" и марширува към титлата
Дневен хороскоп за 4 януари, неделя
КОЛЕДНА ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни книги
Задължителни ястия за Йордановден (6 януари)
Седмична нумерологична прогноза за 5 – 11 януари 2026
Рецепти за трапезата на Йордановден
Любовен хороскоп за 5 – 11 януари 2026
Трикове правят регистрационните номера на колите "невидими" за камерите за скорост
In memoriam: Незабравимите бисери на Димитър Пенев
Влизаме във варненския зоопарк само с карта
За първи път: Кукери прогониха злите сили във Велико Търново
Все млади хора са първите идентифицирани загинали при пожара в Швейцария
Какво време ни очаква в неделя?
Спря течът на въздух от руския сегмент на МКС
Дания получи зелена светлина от EКA за първата си лунна мисия
Вълчата Суперлуна на 3 януари 2026 г. ще бъде с 30% по-ярка
Очаква се магнитна буря на 2 срещу 3 януари
Възможно ли е животът на Земята да се е зародил на Червената планета?
Тревога в Индонезия: Забелязва се повишена активност на вулкана Бур Ни Телонг