Мистерията с изчезналия самолет – роднините на пътниците настояват за истината

Отделни пресконференции за семействата от Китай озадачиха роднините на изчезналите от самолета на Malaysia Airlines. Близките са разделяни по националности и властите в Малайзия им дават информация за издирването в различни помещения, по различно време.
Това събуди подозренията на роднини и приятели, че не им се казва цялата истина. 29 души от Китай отидоха в Малайзия, за да се срещнат с ръководителите на разследването лично и да зададат своите въпроси. Две трети от 227-те пътници (без екипажа) на самолета са от Китай. Пекин няколко пъти критикува Малайзия, че не дава достоверна и навременна информация за разследването.
Роднините на изчезналите пасажери са объркани и от факта, че първо малайзийските авиолинии заявиха, че няма шанс някой от “Боинг“-а да е оцелял, а вчера малайзийският министър на транспорта обясни, че не бива да губят надежда и е възможно близките им да са живи.
Освен това семействата са озадачени от разследването, което първо започна във водите край Виетнам, после се премести в райони край Малайзия и Индонезия, след това около Австралия и сега – в друга зона край Индийския океан.
“Ще коментираме разговора с властите, след като той приключи. Не отхвърляме медиите, но моля ви, дайте ни малко време“, обясни роднина на един от изчезналите пътници. “Ще се срещнем с официални лица на най-високо ниво“, добави друг мъж.
Един от роднините допълни, че ще настояват за разговор с премиера и министъра на отбраната на Малайзия, който е и говорител на правителството. Когато министър-председателят Наджиб Разак потвърди, че според анализ на данни от сателит и радари самолетът се е разбил в Индийския океан, хората бяха изумени, защото нямаше никакво физическо доказателство за твърдението.
Роднините настояват Малайзия да се извини за противоречивите твърдения, които пуска в публичното пространство, както и да отговори на всичките им питания.
Търсенето може да отнеме години
Десет кораба и 10 самолета претърсват и днес обширен район от Индийския океан на запад от австралийския град Пърт за останки от изчезналия малайзийски пътнически самолет с 239 души на борда. По-късно през деня към тях ще се присъедини австралийският военноморски кораб „Оушън шийлд“, оборудван с високотехнологичен американски локатор на черни кутии и с подводен робот за издирване. Търсенето на изчезналия самолет може да отнеме години, каза обаче американският капитан Марк Матюс от военната база „Стърлинг“, която отговаря за функционирането на американската техника на борда на „Оушън шийлд“. Матюс уточни, че в момента се претърсва почти целият Индийски океан, което забавя издирването.
Pressadaily
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Наземни дронове отменят украинските войници в над 21 хил. мисии от началото на годината
Подкрепата на шефа на НАТО за Тръмп повдига някои въпроси у европейските съюзници
Обявеното от Тръмп временно примирие с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 8 април
Русия увеличава разходите през март заради поскъпването на петрола
Ще ускори ли енергийния преход кризата с високите цени на петрола и газа?
Камион прегази пешеходец в София
6 китайски зодии привличат късмет и успех на 10 април
Как да боядисваме яйцата с лукови люспи
България се прощава с Михаил Белчев
Великолепната седморка на ЦСКА или седем е добро...
Напрежението вече е при Левски
Чоло: Срещу Барса бяхме перфектни
Задават се големи промени в Левски
Изумително! Алекс Николов премина границата от 600 точки през сезона
Мачовете по телевизията днес, 9 април
Губана – италиански козунак с плънка
10 знака,че той само ви губи времето
7 сигнала, че трябва да приемаш повече витамин B7 (биотин)
Дневен хороскоп за 9 април, четвъртък
Нумерологична прогноза за 9 април
Техника за шарени яйца за Великден с бита сметана
Времето във Варна на 9 април 2026
Мъж на 64 години загина при пожар
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Отбелязваме Велики четвъртък от Страстната седмица
Днес започва голямото пътуване за Великден
Тръмп плаши страните от НАТО със санкции заради липса на подкрепа в Иран
Защо не виждаме космически боклук в снимките от „Артемида II“
Робот извърши първата в света напълно самостоятелна операция на катаракта
Руската орбитална станция ще функционира без човешко присъствие
Русия предлага разделяне на Луната на „суверенни територии“
Учени: Съзнанието е физическа част от Вселената
Възможно ли е на Венера да има живот от Земята?