Обединението на патриотите е алтернатива за България, ще видим дали разумът ще надделее, но няма да участваме в сепаративни действия срещу партньорите си. Това каза вицепремиерът и лидер на ВМРО Красимир Каракачанов по време на -–ия редовен конгрес на ВМРО – БНД.
Според него трябва да се запази коалиция „Обединени патриоти“.
„Ние няма да участваме в сепаративни действия заедно с някой срещу нашите партньори. Това не е морално“, посочи още Каракачанов.
Според него ще се види дали разумът ще надделее или дребните чувства за налагане на мнения. „Задачата, която стои пред нас е максимално добре да си вършим работата, да се подготвим изключително добре за предстоящите европейски избори, най-вече с присъствието в местната и изпълнителната власт да показваме, че има алтернатива на досегашния политически модел“, допълни Каракачанов.
По думите му обединението на патриотичните сили е довело до успешни президентски избори, много добро представяне на парламентарните през 2017 и за пръв път участие на организацията на партията в изпълнителната власт.
Той отчете, че ВМРО има два важни ресора там – отбрана и екология. „Тук е моят колега от „Обединени патриоти“ Волен Сидеров“, каза още Каракачанов. Той отчете позицията на партията срещу Истанбулската конвенция и по мигрантската криза. „Ние не сме съгласни да идват едни хора в България и в Европа, които смятат, че заради тях трябва да променим своята култура, своята идентичност и своите семейни ценности“, заяви Каракачанов.
По думите му Европа се пробужда. „България никога не е правила компромиси с подобни неща въпреки опитите да се прокарват през парадния или задния вход политиките на бюрократите в Брюксел“, заяви още Каракачанов и посочи, че ВМРО са били против да се приемат мигранти и са били първите с позиция за ограда по границата.
„Защо трябваше да се стигне до тези ексцесии, терористични атентати“, попита още Каракачанов. „Ние се намираме в състояние на война между две цивилизации. Цивилизацията на традиционната европейска демокрация и християнска култура срещу агресивния ислям, който съвсем открито заявява своите амбиции и намерения да унищожи света, в който живеем. Това е недопустимо“, уточни Каракачанов.
„Една от другите теми е темата с нашите сънародници в Република Македония. Въпреки опитите да ни пришиват какви ли не обвинения България е държавата, която е длъжна да подпомага Република Македония, в която живеят наши сънародници по начин, по който да гарантира нейната териториална цялост“, заяви Каракачанов. По думите му неслучайно на конгреса има гости, представляващи партии и организации в Македония.
„На мен се пада честта да открия Седмия редовен конгрес на ВМРО – БНД. Една организация, която отбелязва вече своята 125-годишна история", каза той. По думите му в тази 125-годишна история членовете на партията могат да се гордеят с хората, които са на стената на залата за конгреса, където са подредени портрети на полк. Борис Дрангов и други борци за свободата на Македония. "Те имаха едно достойнство и едно предимство пред останалите политици от тогавашна България. Освен, че правеха политика, те не се колебаеха да пожертват живота си в името на осъществяването на българския идеал“, заяви Каракачанов, цитиран от „Фокус“.

Deichmann отчете 3% ръст на оборота в България до 23 млн. евро през 2025 г.
Войната в Иран е нанесла щети на енергийната инфраструктура за 58 млрд. долара
S&P 500 и Nasdaq Composite затвориха на нови рекордно високи нива
BBC съкращава 2 хил. работни места
Най-опасният въпрос на финансовите пазари е дали ще се повтори хаосът на Тръмп
Швейцария обмисля по-строги правила за покупка на имоти от чужденци
Три рецепти за леко възстановяване след празничното преяждане
Десет минути разходка могат да "нулират" кръвната захар
Chery пусна робот на цената на луксозна кола
Ново изискване за Оман: ХИВ тест за пътуващи от Филипините?
"Лудогорец" се препъна в Кърджали, "Левски" е с 10 точки преднина
Във Ферари са наясно къде изостават от Мерцедес
Наказаха Хари Магуайър за още един мач
Нервен Арсенал пак трепери, но се промъкна напред с 0:0
Няма такъв мач! Байерн изостана 3 пъти в Мюнхен, но изрита Реал и е на полуфинал
Нов огромен провал на хегемона: Арда шокира Лудогорец. Левски докосва титлата
Алвеша е доволен след победата на „Тича“: Видях това, което искам
Таро карта за 16 април, четвъртък
Дневен хороскоп за 16 април, четвъртък
Как всяка зодия реагира на критика
Поверия за Томина неделя (Великден на мъртвите)
Новолуние в Овен на 17 април – заявяваме себе си
5 навика за хормонално здраве след 40
Застреляха футболен съдия по време на мач
Ден на отворените врати се проведоха във варненска градина (СНИМКИ)
Тайни на предпазния колан, за които малцина знаят
Студенти по право преминаха практическо обучение в Административен съд - Варна
Георги Глушков се оттегля от ръководството Българската федерация по баскетбол
Разгромна загуба за Черно море на "Тича"
Учени предупреждават: Космическото пиратство е бъдеща реалност, не научна фантастика
Ярка комета ще се приближи до Земята в края на април: Кога ще може да се наблюдава
Физици откриха начин за възстановяване на изгубени квантови данни
От дълбините на Космоса до лекарския кабинет: Какво предстои за екипажа на „Артемида II“
Гробищата се оказват място, което опазва биоразнообразието
Кометата 3I/ATLAS е изхвърляла вода, равняваща се на 70 басейна дневно