BGONAIR Live

Свети Трифон закриля лозарите и кръчмарите


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

28
;)
преди 15 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Св. Трифон си е съвсем реална личност, живял през 3-ти век. Трифон зарезан си е народен празник. Църковния е Трифоновден.
отговор Сигнализирай
27
mery
преди 15 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Трифон Зарезан е хубав български празник и трябва да го празнуваме, а не да губим единтичноста си с този чужд на българите Свети Валентин!Вчера гледах едно предаване какво празнуват на 14.02. в различните държави и се оказа че в Германия Свети Валентин е закрилник на психично болните! Е влюбените могат да се причислят към тях!
отговор Сигнализирай
26
до 25
преди 15 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
свети Трифон и Трифон зарезан са два отделни празника,нямат нищо общо,затова в църковния календар отбелязват само свети Трифон
отговор Сигнализирай
25
Veniamin
преди 15 години
Харесвам 2 Не харесвам 6
Няма такъв смях, св. Трифон не е съществувал, за справка вижте дали има друга църква или държава в света която да го "чества". А кръчмите и виното за християнството са като Осама Бен Ладен и миротворна организация- нищо общо. Апостол Павел казва "Не се опивайте с вино следствие от което е разврат"(Посланието към Ефеската църква 5 глава 18 стих). До кога ПЦ в България ще си мълчи и ще оставя народа в пиянство и разврат, не участвайте в този фарс нарече Трифон Зарезан.
отговор Сигнализирай
24
Nik
преди 15 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Честит Трифон зарезан!А на тези с напъните за неточност ........... и т.н.Наздраве :)
отговор Сигнализирай
23
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 14 Не харесвам 2
това е празник, не тея *** свети Валентиновци ...
отговор Сигнализирай
22
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 13 Не харесвам 0
аз моите лози ги зарязах вчера,а днеска само че пием :)наздраве
отговор Сигнализирай
21
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
ех,кво моме има на снимката,и котленце с винце ,па тоя ми хвали ГЕРБ и ББ,ние да си хапнем ,да си пийнем,да полибим мометата,па ти си завирай главата у цепнатата тиква
отговор Сигнализирай
20
дърта пиянка
преди 15 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
до махмурлияхвала брато,ке пием докат дишаме,вино и ракия
отговор Сигнализирай
19
махмурлия
преди 15 години
Харесвам 10 Не харесвам 3
Да живеят всички пияндета!!!
отговор Сигнализирай
Новини