"Софийска вода" временно ще прекъсне водоснабдяването някои части на столицата на 14 февруари (вторник), съобщиха от дружеството.
Във връзка с прекъсване на сградно водопроводно отклонение на ул. "Христо Ковачев", Център, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 13:00 часа на клиентите на "Софийска вода”, живеещи в района на ул. "Христо Ковачев“ - от ул. „Бели Искър“ до ул. "Искър“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. „Христо Ковачев“ - ъгъла с ул. „Бели Искър“.
Във връзка с подмяна на сградно водопроводно отклонение на бул. "Никола Петков“, кв. "Карпузица“, се налага спиране на водоподаването от 10:00 до 16:30 часа на клиентите на "Софийска вода”, живеещи в района на бул. „Никола Петков“, ул. „Войводина могила“, ул. „Дамяница“, ул. „Кореняците“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: бул.“Никола Петков“ ъгъла с ул. „Любляна“.
Във връзка с подмяна на спирателен кран до бл. 329А, жк. „Света троица“, се налага спиране на водоподаването от 10:00 до 16:00 часа на клиентите на "Софийска вода”, живеещи в района по ул. "Цар Симеон“ - от бул. „Константин Величков“ до ул. „Димитър Петков“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: ул.“Димитър Петков“ и ъгъла с ул. „Цар Симеон“.
Заради прекъсване на сградно водопроводно отклонение на ул. „Позитано“, жк. „Зона Б-19“, се налага спиране на водоподаването от 10:00 до 16:00 часа на клиентите на "Софийска вода”, живеещи в района на ул. „Перник“ - от бул. „Александър Стамболийски“ до ул. „Перник“; по ул. „Позитано“ - от ул. „Перник“ до ул. „Димитър Петков“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул.“Перник“ - ъгъла с ул. „Позитано“.
Поради изграждане на сградно водопроводно отклонение на ул. „Охрид“, жк. „Банишора“, се налага спиране на водоподаването от 10:00 до 15:30 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на ул. „Охрид“ - от ул. „Калофер“ до ул. „Опълченска“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул.“Свищов“ ъгъла с ул. „Охрид“.
Заради подмяна на сградно водопроводно отклонение на ул. "Велбъжд“, кв. „Васил Левски“, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 19:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на ул. „Велбъжд“ - от ул. „Баба Тонка“ до ул. „Станислав Доспевски“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул.“Велбъжд“.
Заради пресвързване на новоизграден уличен водопровод на ул. „Суходолска“, кв. „Суходол“, се налага спиране на водоподаването от 8:00 до 20:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на: кв. „Горна баня“ - по ул. „Бойчо Бойчев“ от ул. „Николай Хрелков“ до ул. „Околовръстен път“, ул. „Подлозище“, местност „Подлозище“
кв. „Суходол“ – ул. „Горни Смърдън“, ул. „Смърдън“, ул. „Веселин Бешевлиев“, ул. „Траян Танев“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. „Траян Танев“ и ъгъла с ул. „Горни Смърдан“.
Поради изпълнение на инвестиционен проект за реконструкция на уличен водопровод на ул. "Св. Св. Кирил и Методий“ с. Горни Лозен, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 21:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи на ул. „Горник“ - от ул. „Гороцвет“ до ул. „Св. Св. Кирил и Методий“; по ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ - от ул. „Люляк“ до ул. „Искра“. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноски на "Св. Св. Кирил и Методий“ №10 – пред училището.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 юли
От Макрон до Моди: Правителствата разгъват червен килим за гигантите в изкуствения интелект
Путин подписа закон за данъчни промени в подкрепа на руския пазар на горива
Местните банки ще дадат силен тласък на търговията с криптовалути в Германия
В Австрия беше пуснат в експлоатация нов суперкомпютър за 36 млн. евро
Жадната за енергия Азия вече си взема поуки от кризата в Иран
Сериозен финансов успех за 3 зодии на 5 юли 2026 г.
Спане без възглавница: Ползи, рискове и за кого е подходящо
Санитарен самолет транспортира пострадалото на атракцион в Ахелой момче
Д-р Александър Симидчиев: Проблемът в здравеопазването не е паричен, а управленски
Драма! Гришо продължава на “Уимбълдън” след трилър
Ас на Ферари чака дете от секси маце + СНИМКИ
С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада и пак е в топ 8
Инфантино: Меси, Мбапе и големите звезди правят незабравимо Световно първенство
Локомотив София със зрелищно равенство 3:3 в последната си контрола в Банско
Ботев Пловдив победи Спартак Варна в контрола
Таро карта за 5 юли, неделя
Дневен хороскоп за 5 юли, неделя
Поверия за ангелската дата 7/7
Пухкави пикантни сиренки
3 зодии с голям късмет в седмицата 6 – 12 юли 2026
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 юли
Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Детската смъртност в България спада, но остава над средното за ЕС
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“