Volkswagen представи концептуален предвестник на нов всъдеход. Моделът е получил името T-Prime Concept GTE, като дебютира пред публика на автосалона в Пекин.
Концептуалният автомобил е оборудван с хибриден агрегат, в който влизат електромотор, предлагащ 135 к.с., 2,0-литров бензинов двигател с 251 к.с., 8-степенна автоматична скоростна кутия и комплект батерии с капацитет 14,1 кВт/ч. Общата мощност е 380 к.с. и 700 Нм въртящ момент.
Силовият агрегат има три режима на работа. При E-Mode кросовърът се придвижва само на електричество, като може да измине до 50 км. В режим Hybrid работят и двата двигателя, като се комбинират така, че да се пести гориво.
При активиране на GTE отново двата мотора работят съвместно, но този път предлагат пълна мощност. В този случай се променят настройките на педала на газта, на кормилното управление и на скоростната кутия. Това позволява на Volkswagen T-Prime Concept GTE да ускорява от 0 до 100 км/ч за по-малко от 6 секунди и да развива максимална скорост от 222 км/ч.
Батериите на прототипа могат да бъдат зареждани както по време на движение с помощта на електромотора, така и от електрическата мрежа. Във втория случай пълното зареждане отнема 8 часа. При наличие на специална станция за зареждане времето е 2 часа и половина.
Прототипът разполага със система за задвижване на четирите колела с централен диференциал с повишено триене. Автомобилът е изграден на платформата MLB, която е използвана и за второто поколение на Audi Q7. Дължината на концепта е 5069 мм, широчината – 1998 мм, а височината – 1706 мм. По този начин моделът е с 268 мм по-дълъг, с 58 мм по-широк и с 3 мм по-нисък от сегашната генерация на VW Touareg.
В интериора на Volkswagen T-Prime Concept GTE правят впечатление цифровият приборен панел и екранът на мултимедийната система, които са поставени в един блок. Очаква се този подход да бъде използван и в серийните автомобили на германската марка през 2016 г.
Приборният панел е с диагонал 12 инча, като на дисплея освен комбинация от класическите прибори могат да бъдат изведени и данните за навигационната система. Екранът на мултимедийната система е 15-инчов, като тя може да се управлява с жестове или с гласови команди.
Освен това автомобилът разполага с две отделни кресла за возещите се отзад пасажери, от които може да се управлява климатичната система. Пътниците имат на разположение и два екрана на мултимедийната система.
Засега все още няма яснота какво точно ще представлява T-Prime Concept GTE при появата си в серийно производство. Според едни източници това ще бъде новото поколение на Touareg, но според други автомобилът ще се превърне в 7-местна версия на Tiguan.
Още снимки вижте в Automedia.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия отбеляза ден 1500 от войната с нов ракетен удар, Киев се надява на системи THAAD
SOFIX записа седмичен ръст от 0,25%
Политолог: Войната в Иран вероятно ще приключи като замразен конфликт
На САЩ изглежда им свършват целите за удари по Иран
Защо България няма да участва в освобождаването на Ормузкия проток
Отново към Луната: Мисията „Артемида II“ рестартира космическата надпревара
Григор стартира сезона на клей с поражение в UTS срещу Оже-Алиасим
Дрехи с мисия: Кауза на столичния крартал "Надежда" връща вярата в хората
Веласкес: Всички са в перфектно състояние, групата се подготви добре
Имоти и опрощаване на кредити срещу глас: Задържаха 48-годишен във Ветово
Владо Стоянов разкри причините за най-срамното отпадане на Лудогорец в Европа
Бербатов отново дава съвети за инвестирането в спорта
Гьоко се стяга да тресне Ботев Пловдив
Гатузо обясни защо заряза Италия
Винисиус може да не играе за Реал Мадрид
Нова загуба за Григор Димитров
Безплатни прожекции на детския филм "Случаят Тесла"
Ставаме ли по-алергични?
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Поверия за ангелската дата 4/4
Д-р Сергей Иванов: Накисвайте зеленчуците 15-20 минути с оцет или сода
Световна премиера на новия филм на Коста Каракашян „Те“ на Cinedans Festival в Амстердам
Община Варна отново с максимално висок кредитен рейтинг
За седмица: Спипаха над 230 шофьори с алкохол или наркотици
Обявиха номинираните за награда „Варна“ в областта на културата
Община Варна обяви обществена поръчка за софтуерно обезпечаване на "Синя зона" за 2,5 млн. евро
МЗ иска осигуряване на безплатни ваксини за грип за деца от 6 месеца до 7 години
Адемов във Варна: Само за ден имаме три сигнала за натиск над избиратели чрез социалната система
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век
Телескопът „Джемини-юг“ потвърди връзката между състава на екзопланетите и техните звезди