Сао Паоло спечели трета купа Либертадорес

Победата дава шанс на Сао Паоло да играе в световното клубно първенство заедно с Ливърпул, австралийския Сидни и костариканския Депортиво Саприса
15 юли 2005 12:21,
Луизао (вляво) в борба с Фабрисио. Снимка: АП.
Отборът на Сао Паоло спечели купата Либертадорес за трети път в своята история, след като на финала надделя с убедителното 4:0 над Атлетико Паранензе. Първият мач между двата тима завърши при резултат 1:1 и по този начин „светците“ спечелиха първата си титла от 12 години насам с общ резултат 5:1.

Пред 75 000 зрители резултатът бе открит от Марсио Аморозо още в 16-та минута на двубоя. Шест минути след началото на второто полувреме Фабио покачи на 2:0, а бившият национал на Бразилия Луизао направи 3:0 в 71-та минута.

Крайното 4:0 оформи резервата Диего Тардели с попадение в последната минута на срещата, след пас на Луизао. Победата дава шанс на Сао Паоло да играе в световното клубно първенство заедно с Ливърпул, австралийския Сидни и костариканския Депортиво Саприса. Турнирът ще се проведе на мястото на финала за Междуконтиненталната купа.