Байерн Мюнхен загуби с 1:2 при гостуването си на Майнц

За домакините това беше първи успех над баварците от 2011 г.
24 апр 2021 18:50, Анисия Иванова
0

Байерн Мюнхен не успя да спечели девета поредна титла още днес, защото изненадващо загуби визитата си на Майнц с 1:2 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Момчетата на Ханзи Флик изиграха слабо за своите стандарти първо полувреме, което започна с кошмарна грешка на Мануел Нойер. Той не успя да спаси силния шут на Йонатан Буркардт, а в 37-ата минута Куаисон удвои.

През второто полувреме Байерн беше с една идея по-агресивен и търсещ атаката, но не стигаше до чисти голови възможности. Видимо извън ритъм беше завърналият се от лечение на контузия в коляното голмайстор на първенството Роберт Левандовски. Той все пак вкара в добавеното време 36-ия си гол за сезона, но за нещо повече нямаше време.

Лидерът Байерн остана със 71 точки и на теория може да стане шампион утре, ако РБ Лапйциг (61 точки) загуби от Щутгарт на свой терен. Майнц вече има 34 пункта и се качи до 12-а позиция. За домакините това беше първи успех над баварците тук от 2011 година насам.