Сърбия и Черна гора отпадна от Евро 2005

21 сеп 2005 09:11,
Тони Паркър. Снимка: Fonet.
Домакините от Сърбия и Черна гора отпаднаха от Европейското първенство по баскетбол, след като загубиха от Франция на осминафиналите на турнира с 71:74. След много добра игра “плавите” водеха в резултата на полувремето с 44:35, като на моменти разликата достигна и 12 точки разлика.

В началото на второто полувреме “петлите” се разиграха, а на сцената имаше един играч, познат ни от плейофите на НБА - Тони Паркър, пишат сръбските медии. Марко Ярич и Владимир Радманович нанизаха по 14 точки за домакините, докато Антоан Ригодо се отчете с 14 за победителите. За 23 минути на игралната площадка Тони Паркър добави 13 точки и 3 асистенции.

С 20 точки на Марио Касун и 16 от страна на Никола Вуичич, тимът на Хърватия също се класира за четвъртфиналите на турнира, след като победи Италия с 74:66. По 14 точки за италианския отбор реализираха Данте Калабриа, Роберто Класич и Джанмарко Почето.

В останалите два мача, играни късно снощи, Германия победи съперника ни от групата Турция с 66:57, а Гърция се наложи над Израел с 67:61.