НБА: Айверсън с 30 точки за Филаделфия, Маями падна от Мемфис

15 окт 2005 17:05,
Алън Айверсън. Снимка: AP

Звездата на Филаделфия Алън Айверсън показа обичайната си форма и наниза 30 точки за победата на своя тим със 100:98 над Кливлънд, играли без суперзвездата си Леброн Джеймс, освободен само часове преди двубоя от болница заради вирусно заболяване.

Гардът отбеляза 15 точки само в третата четвърт, когато тимът му дръпна в резултата. В последните 12 минути треньорското ръководство на двата тима заложи на резервните си състезатели и разликата бе намалена на 99:98 само 4,3 сек. преди края. Крайният резултат бе оформен от Лий Нейлън, нанизал един от двата наказателни удара 3,1 сек. преди сирената.

В друга по-интересна контролна среща, играна вчера в Пуерто Рико, основния претендент за титлата през този сезон - Маями Хийт, загуби с 91:101 от Мемфис Гризлис. Дантей Джоунс бе най-точен за победителите с 18 точки, а с 13 се отчете Хаким Уоруик.

За Маями Дуейн Уейд наниза 19, а Шакил О’Нийл добави 14.

Без две от звездите си, Амаре Студамайър и Стийв Неш, Финикс Сънс победи като гост Сиатъл с 114:113. Привлеченият през лятото Раджа Бел бе най-точен за „слънцата” с 26 точки, а Джеймс Джоунс добави 18.

Подписалият договор за 85 млн. долара в началото на лятото Рей Алън наниза 28 за домакините, а Рашард Луис и Люк Риднор отбелязаха съоветно 19 и 18 точки.

В останалите срещи, играни вчера, Лос Анджелис Клипърс победи Сакраменто Кингс с 94:90, а Индиана се наложи като гост над Минесота с 93:84.