Италия сломи Австрия след драма с продължения на Уембли

ВАР "намигна" на “Скуадрата”, после Киеза и Песина решиха всичко
27 юни 2021 00:41, Красимир Ангелов
35

Италия се класира изключително трудно за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, след като надигра на “Уембли" Австрия с 2:1 след продължения.

"Скуадрата" срещна доста трудности с противника си и успя да изкове успеха с голове на резервите Федерико Киеза (95) и Матео Песина (105). В 114-та минута Саша Калайджич успя да върне надеждите на австрийците с хубав гол с глава. По този начин сложи край на серията на Италия без допуснат гол - 1168 игрови минути.

Тимът на Роберто Манчини имаше и голям късмет в редовното време, след като гол на Марко Арнаутович в 65-та минута бе отменен от ВАР заради засада, а малко след това системата за видеоповторения можеше да отсъди дузпа за нарушение на Песина срещу Лаймер в наказателното поле, но в крайна сметка бе маркирана засада.

Така Италия успя да изпълни целта си и да стигне до четвъртфиналите, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Белгия и Португалия в Севиля тази вечер.

Всичко за срещата четете в Gol.bg

35
Още от Свободно време.
Кога е най-доброто време за пиене на витамини?
29
2

5

Анонимен преди 4 седмици
До АнонименВАР не уби футбола.Съдията цял мач свиреше за австрийцитеи които още на полувремето трябваше да бъдат 10 на терена.На повторението много ясно се вижда засадата и без ВАР защото е около половин метър!!!Да не забравяме че и голът,и претенциите за дузпа на австрийците бяха след атаки които започваха след грубо нарушение в центъра над италиански играч!!!Така стоят нещата!!!
28
6

1

Щял да ги помете казваш?! Абе италианчетата второто полувреме не знаеха къде се намират! Няма по-толериран отбор в света от Италия на големи форуми! То не са "печелили" полуфинали с хвърляне на ези-тура и финали с преигравания до победа,късане на фланелки и *** на съперници под благия поглед на съдиите... На клубно ниво същата работа. Спомняте ли си мача в мъглата в Белград,прекратен при 1:0 за Звезда и човек повече,а преигран (не доигран) от 0:0 и с 11 души? И т.н.
27
2

3

До 23 преди 4 седмици
До Фаворити-Нищо не си видял Гошо, защото в тия срещи срещу слабаци силните отбори играят тактически. Манчини можеше да ги помете още в редовното време.
26
0

4

"а малко след това системата за видеоповторения можеше да отсъди дузпа за нарушение на Песина срещу Лаймер в наказателното поле, но в крайна сметка бе маркирана засада."-------------------------Системата няма как да отсъди дузпа, тя е асистент, не съдия. И след като положението е предшествано от засада, маркирана от система, даже и за дузпа не може да става дума.
25
5

1

Сравнение преди 4 седмици
Зарядът на мач между Австрия и Италия е подобен на този при мач на Турция срещу България или Гърция.

Фаворити преди 4 седмици
Видя се какъв фаворит са Италия... Ще стягат багажа след 1/4 финала....
22
2

3

Поглед от друг ъгъл преди 4 седмици
За мен лично съдията нагло и в същото време много елегантно цял мач подпираше австрийците, които може би трябваше да са останали и с 10 души още преди да са изтекли 90-те минути! Именно това ги остави и в играта, защото като не санкционираше доста от нарушенията им съдията помогна да прецакат голяма част от атаките на италианците и съответно да не допуснат гол.
21
1

4

до 19 и 20 Лекувайте се! Положението ви е критично!
20
3

3

Италиянците са си силна държава. Северната ин част е далеч по стабилна финансови, политически културно от Австрия.
19
9

0

Австрия е големия дявол. Там е щаба на комунизма и фашизма.Освен футбола никакъв продукт немогат да извадят. С политика и тарикатлък живеят. Проституцията им е навсякъде. Ако не е Гернания ще ни пидминат по циг ан иика от мързеливи славяни.
18
6

7

Фен преди 4 седмици
Първо, Австрия не може да бие Италия на еврото. И ще кажа защо. Австрия е отишла на еврото да направи впечатление. Е, успя. Манчинката обаче е отишъл да става шампион. Елеминации, 1/8 и останалите мачове до финала са разработени още през зимата и в италианския щаб са наясно с всичко до края. Ако стигнат де. Австрийците се правят на приятната изненада. Марко вкара от засада, на него това му е коронен номер, но трябва да се понаучи от Лукаку и Кавани. Това-второ, млади хора.