Кандидатът за нов собственик на ПФК Левски Джоузеф Диксън обяви, че сделката по придобиването на закъсалия футболен клуб се бави, тъй като все още не е получил необходимия договор от адвокатите на отбора от "Герена".
Диксън изпрати писмо до БТА, с което се обръща към феновете на "сините" и обяснява моментната ситуация, както и потвърждава намеренията си да инвестира над 240 милиона долара.
"До феновете на Левски София,
На 8 юни представих на клуба (ПФК Левски София) документи от базирана в САЩ финансова институция, които включваха определени срокове, цели и времеви рамки за предложените от мен инвестиции от над 240 милиона долара на ПФК Левски София.
За последния месец чух местни бизнесмени, политици, собственици на клубове, журналисти и бивши играчи да критикуват публично предложения от мен проект на Левски. Дълбоко оценявам и уважавам мнението и теориите им, въпреки че трябва да призная, че някои бяха доста комични, но все още очаквам някой от тях да предложи алтернативна опция или съществена финансова подкрепа за клуба, или да излезе със стратегия, с която да извади клуба от ситуацията, в която е попаднал в последната малко повече от година.
Предизвиквам тези хора, които твърдят, че са силно загрижени за бъдещето на клуба, но които са стояли и са гледали как той изпада във финансов колапс пред очите им, да предложат алтернативна стратегия на този, която аз дадох.
Също така предизвиквам критиците с техните скептични предположения логично и рационално да обяснят как точно чуждестранен инвеститор ще успее да "измъкне" нещо в краткосрочен план от организация с отрицателни финансови потоци, сериозни дългове и никакви средства.
Докато чакам критиците да съберат "идеите" си и да дадат на феновете на Левски техните "решения", бих искал през тази седмица да ви представя нашия план за Левски, който ще ви бъде предоставен, с огромната надежда, че местната бюрокрация и дълбоко вкоренения вътрешен скептицизъм няма да блокира, а с това и да попречи тази сделка да бъде осъществена и клубът да получи надежда и солиден инвестиционен план, който заслужава и от който отчаяно се нуждае.
Може би общата реакция през последния около месец към предложените от нас инвестиции в Левски София показват на всички много ясно и точно защо директните чуждестранни инвестиции в България, уникална и много красива страна с безграничен потенциал, съставляват толкова малка част от Брутния вътрешен продукт.
Продължаваме да чакаме договора от адвокатите на Левски, който с оглед на ограниченото време за подготовка на отбора, очаквахме да получим и да разгледаме в САЩ в началото на миналата седмица, докато същевременно уреждаме другите по-комплексни и сложни компоненти на сделката.
Искрено се надяваме, че това няма да доведе до допълнително отлагане на така нужната финансова инжекция за клуба.
Очаквам да дойда отново в София много скоро, за да започнем този проект и да върнем този велик клуб на мястото, на което трябва и заслужава да бъде.
Джоузеф У. Диксън
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Срещата на върха на НАТО в Анкара беше повече предупреждение, отколкото бягство
Стратегията на Майкъл Сейлър увеличава резервите до 3 млрд. долара чрез продажба на акции
ЕС внася рекордно високи обеми руски втечнен газ
S&P 500 се понижава, акциите на производителите на чипове поевтиняват*
Ива Петрова: От „Мини Марица-изток“ ежемесечно искат подпомагане за заплати и текущи разходи
Shell достави един товар втечнен природен газ на терминала край Александруполис
Фаталната катастрофа в Прохода на Републиката е станала заради неправилно изпреварване
Шофьорът на ТИР-а от АМ "Тракия" остава в ареста, грози го затвор до 15 години
69 сигнала са подадени за изчезналата Наталия, но още без следа от нея
Радев: Здравеопазването е водещ приоритет на правителството
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Дават ли резултат мерките на правителството за овладяване на цените?
В "България сутрин" на 14 юли от 9:30 часа: Какви са причините за зачестилите катастрофи?
Сьорлот получил заплахи и призиви за самоубийство след отпадането на Норвегия от Англия
България ще играе контрола срещу Барселона?
Емил Спасов: Левски е по-класен от Борац, на „Герена“ не би трябвало да има проблеми
Левски влиза в битка с Локомотив Москва и Рубин Казан за Кингс Кангва
Локомотив София се раздели със Симеон Славчев
Жоан Лапорта: Световното първенство на Лионел Меси е изключително
Дневен хороскоп за 14 юли, вторник
Традиционна агнешка чорба за Света Марина
Италианска шоколадова торта с череши
Михаил Билалов за „Под прикритие“: Новият сезон ще бъде изключително добър
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 юли 2026
Логистиката зад детската усмивка: Как Carnival Kids управлява наличности за милиони
Български гвардейци ще се включат във военния парад за националния празник на Франция
Съдът образува дело срещу строежа в „Чайка"
От валути до акции: как се формират възможностите на Forex пазара?
Радев урежда мач на националите с Барселона
Варна отпадна от надпреварата за град домакин на „Евровизия 2027“
Последно сбогом! България изпрати Александър Александров с военни почести (ВИДЕО)
Китайски космически апарат се приближи до мистериозен обект близо до Земята
Назрява война между хора и слонове за територия в африканската савана
ЕКА ще търси следи от древен живот в глинени находища на Марс
Разкриха мистерията с масовата смърт на морски обитатели в Австралия
Учени предлагат иновативен метод за защита на космически кораби от слънчеви изригвания
Японската стратегия „Ноетра“ до 2040 г.: 10 млн. робота в 18 индустрии