Лудогорец успя да излъже "Черно море" като гост

Домакините "взривиха" пълните трибуни на “Тича”
Обновена: 18 авг 2019 22:33 | 18 авг 2019 22:33, Камелия Цветанова
9
Снимка: Булфото, архив

Лудогорец направи обрат и си тръгна с победата от 2:1 като гост на Черно море във Варна. Домакините “взривиха” пълните трибуни на “Тича” с гол на Родриго Енрике в 28-та минута, но малко след това Дан Битон изравни малко случайно. В 74-та минута Клаудиу Кешеру донесе трите точки за “орлите” след хубава асистенция на реабилитирания Марселиньо. Радостта на бразилеца обаче бе кратка и малко след това получи втори жълт картон и бе изгонен.

В крайна сметка Лудогорец стигна до победата и поведе в класирането с актив от 14 точки, с 1 повече от Левски и на 2 пред Берое. Черно море е на 6-та позиция с актив от 9 точки.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути Андраде и Кешеру пробваха рефлексите на вратарите с леки удари. Дан Битон също пробва късмета си с фалцов удар по диагонала, но Дюлгеров изби.

В 26-та минута Черно море като по чудо не поведе. Родриго Енрике проби по лявото крило и пусна страхотен пас към Ндонгала, който стреля от движение, но Пламен Илиев показа страхотен рефлекс и изби.