Левски надви Славия с 2:0 в напрегнат сблъсък

"Сините" излязоха начело след победата
13

Левски победи с 2:0 Славия в столичното дерби от 10-ия кръг на efbet Лига.

Сблъсъкът на стадиона в квартал "Овча купел" беше напрегнат, което го лиши от блясък. През първото полувреме двата отбора не създадоха нищо интересно в предни позиции. След почивката "сините" натиснаха и изпуснаха няколко добри положения да поведат в резултата.

Това все пак стана в 73-ата минута, когато току-що появилият се на терена Фелипе Нашименто преодоля Георги Петков. След гола "белите" се хвърлиха в атака, но вместо да изравнят, допуснаха второ попадение, дело на Станислав Иванов. Младокът се разписа след самостоятелен рейд от центъра.

С победата Левски излезе на 1-во място с 23 точки, докато Славия остава с 10 т. и заема 8-ма позиция.