Кабинетът е доста стабилен. Темите на българското общество са ясни. Тези формации, които се обединяват в желанието да свят кабинета, не дават алтернатива, не дават отговори на въпросите, които поставят. Наблюдавахме и в последния вот на недоверие, който беше свързан с околната среда. Това заяви депутатът от "Има такъв народ" Павела Митова в ефира на NOVA News.
Мой колега попита "Величие" какви са техните решения, какво предлагат и как бихме могли да подобрим качеството на околната среда. От вносителите ни беше отговорено, че не са в Народното събрание да дават решения, а да свалят кабинета. Не мисля, че тази цел би могла да има успех, посочи Митова.
"ПП-ДБ казват, че това управление е вредно, а после правят сбирки на собствените си колективни органи, за да разберат темата, с която ще свалят кабинета. Този инструмент на опозцията - вота на недоверие, трябва да се използва със смисъл и умисъл, за да бъде успешен", смята тя.
Павела Митова уточни, че не е разпитване в качеството си на председател на парламентарната енергийна комисия във връзка с разследването за "Боташ".
Тя коментира и думите на президента Радев, който по-рано днес заяви, че турската страна е готова да предоговаря по договора "Боташ". "На президента му е много удобно да говори по този начин. За предоговаряне се говори месеци след сключването на този договор. Не видях по време на служебните кабинети на президента да се използва пълния капацитет", каза още депутатката от ИТН.
Когато говорим за транзит на руски газ, президентът трябва да отговори защо не е прекратил този транзит, когато управляваше енергетиката. А не да осъжда следващите управления. Сключилите договора "Боташ" трябва да обяснят защо са го сключили и то за 13 години, добави още Митова в отговор на думите на държавния глава.
По отношение на преговарянето на ПВУ в частта енергетика, Павела Митова каза: "Имаше заложени реформи, с които "Има такъв народ" не беше съгласна. Едната от тях беше изваждането на "Булгартрансгаз" от Българския енергиен холдинг. Това би довело до колапс на Българския енергиен холдинг. Втора реформа бе за либерализация на пазара за битови потребители. Министерство на енергетиката и с цялата подкрепа на парламента успяхме да го предоговорим. Ако бяхме излезели на либерализирания пазар цената на електроенергия щеше да се увеличи със 70%".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.