IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Британците са проиграли на хазарт 72 млрд. евро само за година

Това е повече от бюджета на Министерствата на транспорта и отбраната, взети заедно

Британците са проиграли на хазарт 72 млрд. евро само за година

Британците са похарчили 72 милиарда евро за хазартни игри само през миналата година, съобщава британският Телеграф.

Това е повече от бюджетите, с които разполагат Министерството на транспорта и на отбраната взети заедно.

На всеки британец- мъж, жена или дете, се падат по над 1000 евро за залози, обясняват учени от университета в Нотингам, провели проучването.

Правителството също е помогнало за значителното нарастване на парите, заложени на хазарт с приемането на закон, който улеснява правенето на залози и премахва бюрократичните пречки пред отварянето на нови казина.

Очаква се в държавната хазна да постъпят над 4 милиарда евро като такси върху направените от поданиците на кралицата залози.

Меките закони обаче са довели до повишаването с 38% и на пристрастените към залаганията англичани.

Регистрирани са над 370 000 души, които признават, че имат проблем със залаганията, съобщават от Армията на спасението. Не е ясно още колко са тези, които крият от себе си и близките си, че са пристрастени към хазарта.

Това ново социално явление може да доведе до невиждани кризи в обществото, смята благотворителната организация. Пристрастяването към хазарт може да доведе до банкрут, разводи и дори до самоубийства, предупреждават социалните служби.

Комисията по хазарта в Кралството обаче обяснява, че разполага с по-големи от всякога правомощия да ограничи достъпа до казина и игрални машини на подрастващите и да осигури справедливи печалби на залагащите.

Предвижда се и инсталирането на нови игрални автомати, при които ще има пауза между две залагания, така че играещият да може да се успокои и да преосмисли намерението си да вложи всичките си налични пари отново в играта, обяснява правителството.

Най-доволни от това развитие на нещата са икономистите, които предвиждат повишаване на работните места с 100 000 и икономически растеж за страната.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата