Футболистът на Селтик и националния ни отбор- Стилиян Петров, се превърна в герой в глазгоуски ресторант.
Стилиян и семейството му обядвали в центъра на града, когато футболистът видял, че момиченце на съседната маса се е задавило с парче шоколад и не може да диша.
Без да се замисли, халфът скочил и помогнал на 4-годишната Елън Хазлет да извади заседналата в гърлото й храна.
„Радвам се, че успях да помогна на детето. Синът ми е на същата възраст и си представям как се е почувствала майка му когато я е видяла да се задушава. Надявам се Елън скоро да се оправи“, разказал Стилиян пред журналисти.
Човек от отбора на Стилиян обяснява пред вестник „Съндей Мейл“, че футболистът ни е придобил умения за оказване на първа помощ докато е отбивал военната си служба в България.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.