Вечно позитивната Мирела Русева напусна "Фермата", след като падна на Арената с 1:9 от бившата лекоатлетка и настояща домакиня Аксения.
Преди да се прибере у дома, Мирела чистосърдечно призна превъзходството на съперничката си и благодари за силната подкрепа на отбора си „Нови надежди“.
"Много е важно, когато падаш, да падаш с достойнство. Във "Фермата" свърших това, за което бях дошла - да си направя равносметка, да се рестартирам и да разбера кои са истинските неща в живота. Подарих си приключение, каквото малко хора могат да преживеят", каза тя на сбогуване и разплака съфермерите си, в чиито сърца остави дълбока следа.
Преди да излезе на Арената, Мирела самоиронично нарече предстоящия сблъсък „Битката между Лара Крофт и Фиона“, като видя Аксения като атлетичната компютърна и филмова героиня, а себе си - като дребничката, закръглена половинка на анимационния герой Шрек. Въпреки физическото превъзходство на своята конкурентка, тя влезе с хъс в изпитанието и се бори на предела на силите си.
Дуелът беше открит с тежка битка - цепене на дърва. Аксения действа със замах и, подкрепяна от своите съотборници от тима „Стари герои“, отчете седем килограма повече от Мирела. Победата й даде увереност и спокойствие за следващия многокомпонентен сблъсък.
След кратка почивка участничките отново вдигнаха брадвите високо над главите си и ги стовариха върху ритловица, като показаха сила, воля и техничност. Разликата в уменията им обаче ясно пролича при стрелбата с пясъчни торбички в тунел и кошове. Аксения не само беше много по-точна и атакуваше целта с красиви параболи, но беше и по-последователна. Времето й се оказа 10 минути по-добро и тя отново спечели, а Мирела се разстрои, притеснена от разочарованите погледи на съотборниците си.
Двете участнички успяха да си вземат дъх при проверката на знанията от Алманаха. Въпросите обаче се оказаха прекалено трудни и те не дадоха нито един верен отговор, а Аксения запази предимството си.
Последвалата битката, която определи изхода от сблъсъка, се оказа най-равностойна, оспорвана и динамична. В нея съперничките трябваше да се качат на дървена платформа, да загребат вода от варел и да напълнят дамаджана, а след това да изрежат пет летви от дървена стена и да сковат стълба. Темпото на Аксения беше по-добро, а трионът й не се запъна нито веднъж и тя финишира с 4 минути по-бързо от Мирела, която загуби не само битката, но и дуела. Домакинята от Поморие пък не само триумфира и се завърна във „Фермата“, но и донесе точка за отбора си „Стари герои“, който изравни на 3:3 резултата срещу „Нови надежди“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Световният пазар на електромобили се разширява за трети пореден месец през май
Акционерите на „Браво Пропърти Фонд“ са гласували междинен дивидент от 0,02 евро за 2025 г.
Гейминг студиа на Xbox се опитват да се отделят, за да не бъдат закрити
Puls.bg поставя на фокус здравето при пътуване, медицинските иновации и денталната грижа с нови поредици
Японската централна банка повиши лихвите до най-високото им ниво от 31 години
Симеон Дянков: Реалният дефицит за 2025 г. е около 5,5% от БВП
Промяната на лихвите от ЕЦБ няма да оскъпи кредитите в България, успокоява експерт
В "България сутрин" на 17 юни от 9:30 часа: Трябва ли държавните служители сами да плащат осигурителните си вноски
Свинаров: България не се справя сама, не иска да помага, но търси помощ от други държави
Ето кой е отборът с най-висок коефициент от потенциалните съперници на Левски в ШЛ
Иран изпищя: Репресирани сме!
Гришо и Иванов ги почват в Дъблин
Тунис назначи специалист по световни на мястото на Ламуши
ЦСКА обяви важна новина, свързана с Австрия
Испания има само 3 победи на Мондиал от титлата през 2010
Какво символизира появата на скакалец в дома според фъншуй?
Хол и офис в едно: идеи за стилен и практичен интериор
Puls.bg поставя на фокус здравето при пътуване, медицинските иновации и денталната грижа с нови поредици
Любовен хороскоп за 15 – 21 юни
Шведска торта за лятното слънцестоене – Midsommartårta
7 сутрешни навика на успешните хора, които променят целия ден
Румен Радев: Една трета от обществените поръчки са само с една оферта
Мирчев: Нямам представа дали Гюров и Кандев ще бъдат президентска двойка
Ето къде няма вода във Варна днес
Жителка от Черноморието: Фрапе за 4 евро, калмар за 19 - ще фалираме!
Варненски пожарникари спасиха котка от фасадата на сграда в центъра на Варна
Фестивалният и конгресен център във Варна стана на 40 години
Мистериозното изчезване на почвата в Китай: Къде отива земята?
Учени с пробив в генното модифициране: Светът върви към дизайнерски бебета
SOLAR-1 започна своята мисия за наблюдение на космическото време
Учени откриха най-древната вода на Земята: Каква е на вкус?
Роботизираният влекач LINK е готов да спаси телескопа Swift от падане в атмосферата
Мъртво море, едно от чудесата на планетата, изчезва с плашеща скорост