IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Нигерия и България с клип срещу бедността

Българка и нигериец пуснаха видео към съвместното си парче Eyah

Нигерия и България  с клип срещу бедността

Българка и нигериец пуснаха видео към съвместното си парче Eyah.

То е към песента, с която двамата се класираха на седмо място на конкурса на ЕС Музиката срещу бедността, в който участват над 250 песни от 20 държави.

Ето какво казват младите изпълнители за бедността: „Това  е  проблем, който става все по-сериозен, не само в България, в Африка, но и по целия свят. Но ако се обединим и всеки направи нещо срещу бедността, можем да променим това. Нашият начин да помогнем е музиката и се надяваме посланието на песента да въздейства и да достигне до повече хора”. 
 
Teddy Славчева е от Добрич, а Tenny Омеде от Нигерия. Откриват се в град Варна, където двамата творят заедно вече две години. Техен вокален педагог е Атанаска Липчева от вокално студио Angel Voices,  с която работят от две години и половина. Печелили са призови места от национални и международни конкурси и се класират на полуфинала на ЕвроBGвизия 2009.

С първия си видео клип, Teddy & Tenny дадоха сериозна заявка не просто да се появят на голямата българска поп сцена, но и да й придадат един по - различен привкус, визия и звучене.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата