IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Съществува ли разлика между истина и позитивно мислене

Съществува ли разлика между истина и позитивно мислене

Всички сме гледали филма “Тайната”, аз също го превъзнасях, фокусирайки себе си, в усмивката, сладките приказки и широко скроеното сърце. При мен нещо не се получи, рецептите от този филм са пълни с факти, но не работят, както трябва. Преди години, вдъхновено преписвах програмния код на компютърни игри от списания, в продължение на седмици. Всичко е окей и накрая, дребни грешки в кода започват да се появяват една след друга и играта си остава в моите мечти.
Така е и с позитивното мислене и щастието, някой ти дава рецепта, а накрая се изпича нещо различно. Не е лукс да имаш профил в някоя от световно известните социални мрежи, там е пълно с позитивно мислещи хора, бълват мисловни есенции от известни личности, филми и книги, разбрах дори, че има и приложения, за автоматично генериране на позитивни мисли в нечий акаунт. В една от тези социални мрежи, видях какво представлява позитивното мислене на съвременния човек. Става ми приятел, следва ме покорно, обърна ли му внимание, дарява ме с безплатна книга и инструкции за участие в курс на просветление, който щял да ми обърне живота, срещу определена сума, разбира се. Музикант, който владеел древни методи и изучавал влиянието на музиката, върху психиката на хората, например. В този профил беше пълно с ангелска музика и архангелите също не липсваха. Приятелската комуникация приключва, всичко се превръща в икона и започва бизнеса. Ангелската музика започна да идва, при мен с промоции и уникални бонуси, само сега. Да, позитивното мислене е тук и сега, параван, мрежа за улов на риба.
Други просветители, които са световно известни, подкрепяха кампания за събиране на един милион долара. Това също е позитивно мислене, но  си помислих, всеки от тези учители е и бизнесмен, могат да извадят от джоба си тези пари и да ги дадат за каузата. Да им бях предложил този вариант, но спрях, защото щях да им разваля позитивизма.
Тези учители рекламират своите книги и курсове, а профилите им, на повечето от тях са пълни с есенциите на други авторитети. Като си толкова позитивен, отвори сърцето и мислите си за другите, не им рекламирай чужда стока, за да продаваш своята.
В това отношение мога да кажа, че видях един искрен учител, Робърт Кийосаки, той поне не крие, че учението му е бизнес, как да правиш пари, как да ги управляваш. Говори от сърцето си и когато става въпрос за бизнес, казва ти го в очите, без заобиколки, плащай си. Не му правя реклама, но този човек е носител на истината, тя понякога боли, неприятна е, но има свойството да изпълва човек с радост и надежда, като краен резултат.

Завършвам отново с програмния код от списанията, истината е да се науча да програмирам своята игра сам, да разбирам езика й. Когато някой гуру ми даде своята рецепта, тогава няма да е необходимо да преминавам цикъла на невежеството и след цяла епоха да разбера, че модела не работи.
Знание, в него се състои истината, която прави човек позитивно мислещо и щастливо същество.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата