През нощта и утре синоптичната обстановка ще остане усложнена. Снеговалежите ще са повсеместни, на места около Родопите, в района на Централен Балкан и Лудогорието валежите ще са временно интензивни и значителни. Ще се образува нова снежна покривка, а в комбинация със североизточния вятър ще има условия за виелици и навявания, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Атмосферното налягане ще се повишава и ще се доближи до средното за месеца.
След обяд валежите ще отслабват и спират, а над Югозападна България и облачността ще се разкъса и намалее. В Северна България температурите ще са почти без денонощен ход, между минус 7° и минус 4°. В южната половина от страната минималните температури ще са между минус 3° и минус 2°, максималните ще са от минус 3° - минус 1° в Горнотракийската низина до 8 градуса в Сандански. В София минималната температура ще е около минус 4°, максималната - около 2°.
По Черноморието ще бъде облачно и с валежи от сняг. Ще духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 1° и 4°. Температурата на морската вода е 5°-8°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
В планините ще бъде предимно облачно, ветровито и с валежи от сняг. Временно интензивни и значителни ще са валежите в района на Централен Балкан и Рило-Родопската област, ще се образува нова снежна покривка, а по проходите ще има виелици и навявания. След обяд в Беласица, Огражден, Рила и Пирин валежите ще отслабват и спират. Ще духа умерен вятър от изток-североизток, по-върховете от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 2°, на 2000 метра – около минус 7°.
През следващите два дни ще е без валежи. Във вторник сутринта ще е доста студено с минимални температури до минус 12°-минус 13° в североизточните райони, но през деня със слаб южен вятър ще започне затопляне. Облачността ще е разкъсана, на места и до предимно слънчево време. В сряда на места в низините и котловините ще има мъгла или ниска облачност, а над останалата част от страната ще се увеличат и високата и средната. В Източна България югозападният вятър ще се усили.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Директор от Meta и водещи български експерти в диалог за продуктите на бъдещето
Платформата за предлагане на ДЦК за граждани ще се създава за 15 месеца
Stellantis ще продава нов модел Jeep в Европа, който ще се произвежда в Китай
Акционерите на "Шелли груп" са гласували по 0,13 евро брутен дивидент на акция
Оптимизмът на бизнеса у нас спада в началото на лятото
Украйна получи над 7 млрд. евро от ЕС за социални плащания и дронове
МС предложи Пламен Тончев за шеф на ДАНС
Йотова получи почетното звание "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН (+СНИМКИ)
НВО 2026: Резултатите по БЕЛ са стабилни, математиката все още затруднява учениците
Засякоха личната луксозна яхта на Путин край датското крайбрежие (ВИДЕО)
В "Денят ON AIR" на 30 юни от 19:15 часа: Бюджет 2026 - откъде да се свият разходите
ДПС привиква спешно Демерджиев в НС заради твърденията му за Пеевски
ЦСКА обяви много важна новина
След огромната трагедия: Емоционален гол за Гакпо и феновете на „лалетата
Изненада! ЦСКА с трансфер от ЦСКА 1948
Тоталната чистка в Интер продължава
21 световни величия от 4 континента ще бъдат инструктори в ХХ Международен лагер по бойни изкуства
На среща с кмета на София: Кличко изрази готовност да помага за организацията на Европейското по бокс
Месечен хороскоп за юли 2026
Психологът Виктория Дякова: Признаците на тревожност са гадене, нервен стомах, треперене
Защо жените над 40 трябва да тренират с тежести
Билки според месеца ни на раждане – за здраве и срещу негативна енергия
3 зодии с голям финансов успех през юли 2026
От рафия до tote: 5-те най-желани чанти за лято 2026
Вкарват обществените чешми във Варна в онлайн карта
95% от учениците у нас учат с изкуствен интелект
Съдът пусна перките край Крушари
Съдът назначи експертизи за оградите в „Баба Алино“
21 световни величия от 4 континента ще бъдат инструктори в ХХ Международен лагер по бойни изкуства
Съдът излезе с подробности защо върна делото срещу Коцев на прокуратурата в София
Уникален Пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Китай вече притежава най-бързия суперкомпютър в света
Учените са озадачени: Откриха една от най-големите структури във Вселената
Разминаване: Кога ще се случи първият безпилотен полет на индийския кораб „Гаганян“
Сондата „Арасе“ направи голямо разкритие за атмосферата на Земята
Откриха генетична мутация, която може да удължи живота