"България има нов комисар и това е Мария Габриел!", заяви председателят на Европейската народна партия (ЕНП) Жозеф Дол след среща в Брюксел с номинираната за комисар Мария Габриел и със заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Тримата обсъдиха както изслушването на Мария Габриел в Европейския парламент, така и актуалната политическа обстановка в България и Европа, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
Жозеф Дол посочи, че е получил много добри отзиви за блестящото представяне на Мария Габриел по време на изслушването.
Той изрази увереност, че българската номинация за еврокомисар ще получи възможно най-висока оценка от досегашните си колеги в Европарламента и ще бъде избрана за следващ комисар от България.
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов запозна Жозеф Дол със законодателните инициативи на парламентарното мнозинство в страната ни през последните месеци, както и с политическите процеси в България и актуалната ситуация на Балканите.
Председателят на ЕНП даде висока оценка за скорошните международни посещения на премиера Бойко Борисов във Франция, Германия и Турция, както и за срещата във вторник с македонския премиер Зоран Заев.
Дол добави, че е доволен, че българското правителство работи на пълни обороти, а парламентът осигурява необходимото мнозинство, за да може да се провеждат реформи и политики и да се подготви страната за председателството на Европейския съвет.
Според Жозеф Дол победата на ГЕРБ на изборите в България и на десни партии на няколко избора в Европа показва, че десницата дава категоричен отпор на популистите.
Днес предстои Мария Габриел да получи оценка от евродепутатите за представянето си на вчерашното изслушване и ако тя е положителна, каквато се и очаква да бъде, гласуването на кандидатурата й за еврокомисар с ресор "цифрова икономика и цифрово общество" в пленарната зала на Европейския парламент ще бъде на 4 юли.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия прибира милиарди евро от изкопаеми горива заради кризата в Близкия изток
Ветото на Орбан остана и Украйна ще трябва да почака още за заема от ЕС
Европа и Япония са готови да помогнат за Ормуз, Катар е загубил 17% от LNG капацитета си
65% от компаниите по света очакват значителна трансформация заради AI
Предпазливото решение на ЕЦБ и ескалацията в Близкия изток потопиха европейските индекси
Експлозия в Центъра за космически изследвания в Подгорица
Централна емисия
Дончева: "Прогресивна България" на Радев не е дясна партия
Румен Христов: Радев 9 години управлява България, нов спасител ли е?
Жена пострада при катастрофа на Подбалканския път
"Лудогорец" попиля "Спартак" във Варна и подгони "Левски"
Левски трепери: От Лудогорец казаха как ще станат шампиони
Лудогорец бие с 5:1, вече е на само 6 точки от Левски
Ерлинг Холанд ще инвестира в шахмата
Националът на България с обрат в Гърция
Джон Тери се преби пиян на ски + СНИМКИ
Илиан Илиев определи "моряците" за бой над Левски
Билки, полезни за сърцето: как действат
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Време е за приказки!
НАП Варна участва във форум "Кариери" 2026 на Икономическия университет
Вълна от проблеми за шофьорите на дизел
Лудогорец "удави" Спартак на "Коритото"
Във Варна: Представят иновативни игрови подходи за обучение в детската градина
Тъжна вест! Почина Минчо Празников
Откриха съкровищница на Марс
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“