BGONAIR Live

Закриват 1000 пощенски служби, 2000 души – съкратени


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

24
!?!?!
преди 15 години
Харесвам 21 Не харесвам 5
Първо закриха училищата ... появили се още през турско робство! Да не би Хаджи Генчо да е имал 10 паралелки, СИП, ЗИП и дрън-дрънПосле се наточиха на читалищата..уникално български културни средища още от турско робствоОграничиха възможността за директен избор на кметове на много села и НАЗНАЧАВАТ техни хора за наместници. През турско е имало община, или "малък диван" от местни първенци, до които и турците с уважение са се допитвали и съобразявалиНа ред са пощите.Пък после - докторите бягали
отговор Сигнализирай
23
послепис
преди 15 години
Харесвам 17 Не харесвам 2
Така ще се освободят много средства за работливия ромски народ. Може да им предоставят и излишните пощенски кутии за скрап. Това е новото държавническо мислене, нема лабаво.
отговор Сигнализирай
22
no name
преди 15 години
Харесвам 21 Не харесвам 3
Абе бургаския 18, като закрият пощата в твоето село къде ще се плащат сметките, а? А пенсиите къде ще получават старците?? Нали се сещаш, че не всички могат да джиткат до града или да ползват интернет и банкомат (особено, ако няма банкомат в селото). По този начин изолират хората от малките градове и села не разбирате ли??? Пощи, училища, лекарски кабинет, църква.... ще се закриват едно по едно и хората няма да имат избор и ще се местят в по-голям град. Това е много грешна политика...
отговор Сигнализирай
21
до Горския
преди 15 години
Харесвам 8 Не харесвам 4
Горски, по-миналата седмица, пратих си данъчната декларация...Щом се изказват толкова отворковци - да закрият пощите в София, Варна, Пловдив, Русе .... - там и РС-та, банкомати, к`вото си щеш! IT-професори....На тях поща им не требе
отговор Сигнализирай
20
живковист
преди 15 години
Харесвам 8 Не харесвам 5
Гербаджийски хватки. Съкращаване ,а какво ще ядат тези не е важно. Ами наесен които оцелее да си отваря долре очита за да види кои са му душманите. Никакво ходене за гъби!Сега тези пощенци да ги вземе Бориславова,*** долна
отговор Сигнализирай
19
!?!?!
преди 15 години
Харесвам 12 Не харесвам 4
един от символите на държавата е пощата!допреди 50-60 години растоянията между населените места в Европа са измервани"от поща-до поща".Така е, тъй като първата обществена услуга, която държавите предоставят преди 200 г., примерно,е "пощенските коли".В селото с 800 жители и банкомат няма,и читалището ще закрият,и остава един кметски наместник с купен пост, дето хич го няма.По наредба пощите плащат пенсии.Патрулка минава веднъж седмично. Тръгваме на авто пилот.Остават "нет-а","мелйлите"нали маниац
отговор Сигнализирай
18
!!!
преди 15 години
Харесвам 5 Не харесвам 15
Живея в село с 1800 жители, което е на 20 км от Бургас. В пощата на селото не съм влизала повече от 9-10 години. Така е с всички живущи в селото. Вече няма абонамент за вестници и списания (продават се в магазин), не се пращат картички, телеграми и т.н. и т.н. В пощата се раздават единствено пенсии и се събират таксите за ток и вода.Учудващото е, че и преди 10-12 години бяха две служителки и сега пак са две. Мисля, че поща в селото не е нужна.
отговор Сигнализирай
17
Бай Колю
преди 15 години
Харесвам 21 Не харесвам 3
Ей, аман от многознайковци!Куриерски фирми, еконти, спийдита и прочее "екстри"...Имам чувство, че само чучки коментират тук! От ония които са повече писател, отколкото читател...В кое селище под 800 човека има офис на спийди или на който и да е друг куреир?! Ама не! Не се замислят чукчите!!! То акъл е най лесно да се дава! Пък и те онези хора, които живеят в малките селища....те не са точно хора... Тъпанарщина пълна!!!
отговор Сигнализирай
16
онзи
преди 15 години
Харесвам 14 Не харесвам 5
Раздавачите в малките градове и селата навъртат километри за жълти стотинки, но в крайна сметка като вече почти не се използват услугите им за разнасяне на абонаментни вестници(защото ги четем електронни), никой не праща телеграми, следователно те стават нерентабилни и биват затрити.
отговор Сигнализирай
15
scenic07
преди 15 години
Харесвам 20 Не харесвам 3
Не си мислете, че доставката чрез Български пощи е бавна- напротив- получаваш пратката си за максимум два дни. Какво да говорим за М&ВМ- пощата от НАП идва при мен със закъснение две седмици. Национална поща М&ВМ / и не само те/ вдигнаха цените до немислимите 5-6 лв за едно писмо. А хората в малките населени места не са виновни, че живеят там- и те също плащат данъци в тази държава. Геноцида ще е пълен, ако и те заминат за чужбина - там поне няма да се налага да ходят в града да плащат сметки
отговор Сигнализирай
Новини