BGONAIR Live

Църквата отбелязва Успение на Пресвета Богородица


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

37
Елф
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Евгени,нима допускаш ,че Бог ще се заблуди в молитвите ни и тяхната чистота,дори да се молим погрешно???Адресът на молитвите ни е точен.Другото е без значение.
отговор Сигнализирай
36
м
преди 14 години
Харесвам 10 Не харесвам 0
Честит Празник на всички които имат имен ден! Бъдете живи,здрави и следвайте мечтите си!
отговор Сигнализирай
35
evgeni
преди 14 години
Харесвам 3 Не харесвам 6
Относно: OFICIALNITE LAZHIДата: Петък, 2011, Юли 1 15:14:56 EESTОтносно: ИСТИНАТА Е ВАШЕ ПРИЗВАНИЕ.Дата: Понеделник, 2011, Април 4 14:55:43 ЕЕЩЗдравейте, със следващите редове се обръщамкам към вас, избрани да защитавате правата и интересите на българския народ. Относно така наречената "православна" религия, делата и влиянието и върху държавата, и страната, и последствията от многовековните заблуди и лъжи. Религия, която хули Божието Име, потъпква заповедите Му и отрича СЛОВОТО, чрез създаване на попска религия съставена от човешки повеления, тълкованя, ритуали, обряди и всевъзможни разнообразни заблуди, и зависимости. Конкретно първата заповед на БОГА гласи: "Да нямаш други богове освен Мене", и втората: "Да не си правиш кумир, образ и подобие, и да не им служиш, нито да им се кланяш". На мястото на първата заповед се постави бог-лъжа, който в същност е самият сатана, и всякви дървени идоли с човешки имена. Издигат се в култ човеци и се боготворят молейки се на тях за посредничество към ГОСПОДА. Предлагат се още човешки кости за поклонение, под предлог, че е нещо свето, а пък БОГ казва: "Варосани гробници, от вътре пълни с всякакви нечистотии". Псевдосвещенниците /поповете/ се представят с "владика", "отец", "светейшества" и др., и много държат да им се вика така. Не знаете ли че ЕДИН е НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ??? Не знаете ли защо поповете си присвояват титли и правомощия, канонизират и узаконяват, и заклеймяват??? Защо обичат първите редове, и защо ласкаят управляващи, и лобират в тясна симбиоза с правителства, и силните на деня??? Не каза ли сатана: "...поклони ми се и ще ти дам всичките богатства на този свят"??? Тези, които ще ви кажат, че е "въпрос на тълкование и различни писания" се наричат попове и заблудители, водещи вярващите към заблуда и погибел. НЕ Е ЛИ ЕДИН ГОСПОД-БОГ??? НЕ Е ЛИ ЕДНО НЕГОВОТО СЛОВО И ЕВАНГЕЛИЕ??? НЕ Е ЛИ ИСТИНАТА ЕДНА??? Как тогава, и кой създаде всичките тези религии??? Не е ли самият дявол и сатана, използващ Божието Име, за да заблуди и отвлече вярващите от истината на Бога??? В някои страни се кланят на каменни богове с човешки имена. В други се кланят и боготворят крави, и пак в други се кланят на дървени богове с човешки имена, и ги наричат чудотворни, боготворят човешки кокали, предмети от дърво и метал, и всевъзможни неща. Не знаете ли, че БОГ е ДУХ и ТРЯБВА ДА МУ СЕ КЛАНЯМЕ С ДУХ И ИСТИНА, ЧРЕЗ ПОКАЯНИЕ И ВЯРА??? Не знаете ли, че СЛОВОТО нарича двете религии "православна" и "католическа" "ГРЬЦКИЯ КОЗЕЛ" и "ЗВЯР"????? Знаете ли каква е връзката на "ГРЪЦКИЯ КОЗЕЛ" с константин, констанинопол, истанбул и защо свърталището на "православието" наречено "патриаршия" се намира там???? НЕ ЗНАЕТЕ ЛИ ,ЧЕ ПАПАТА СЕ САМООПРЕДЕЛЯ за "божи наместник" и псевдопатриарсите за "вселенски" и поповете за "отци"??? НЕ ВИЖДАТЕ ЛИ ЗЛАТНИТЕ КОРОНИ И ОДЕЖДИ И СКИПТРИ С КОИТО ХОДЯТ??? Дори ГОСПОД-БОГ не е дошъл на земята така, преди повече от 2000 години!!! Зрелищните церемонии и тържества, не са ли акт на впечатления и заблуда, и зависимост??? Попитайте поповете защо "кръщават" децата??? Водното кръщение не е ли акт на покаяние и примирение с БОГА, както и пълно обръщане от пътя на греха в пътя на Бога??? Тогава какво са прегрешили децата??? Не каза ли ГОСПОД : "не спирайте децата да идват при МЕН,защото на тях принадлежи БОЖИЕТО ЦАРСТВО" това "кръщение", което правят поповете не е ли акт на обвързване и зависимост, както и задължение за точно изпълнение на Божиите повеления, и заповеди??? Така направиха и с родителите на тези деца! Не знаете ли, че ХРИСТОС слезе на земята да премахне всички зависимости и заблуди на лукавия и развърже хората от веригите на сатана, и премахне изпълнението на буквата, за да донесе правилното изпълнение на Божията Воля??? Псевдосвещенниците ще ви кажат за иконите /идолите/ : "ние не се кланяме на иконата, нито на боята нито на дъската, а се кланяме на "същноста". НЕ ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ ЗАД СЪЩНОСТА на БОЖИИТЕ ЗАБРАНИ се крие сатана??? ТОГАВА НА КОГО ВИ КАРАТ ДА СЕ ПОКЛОНИТЕ???? Обясняват още за иконата /идола/ : "когато едно дете отсъствува от вкъщи и майка му като види негова снимка си мисли още повече за него "АКО СЕ СЕЩАТЕ за ГОСПОД така както и по начина по които ви учи "православието", горко. Не виждате ли че колкото повече и разнообразни празници, обряди и ритуали канонизират, толкова повече ви обират, и предават душите ви на заблуди от сатана вследствието на което е погибел??? Не виждате ли разнообразните панахиди и помени, и "култ към смърта", не виждате ли как се правят, че се молят на помените??? Ако по този начин се прощаваха грехове, след като човек е умрял, то всеки един приживе би безчинствал, и за края на дните си за опрощение би заделил някой друг лев за молитвите на дядо поп?! Също така изливат вино и олио по гробове, паметници и др. мерзостни мероприятия. Не знаете ли че виното символизира НОВИЯ ЗАВЕТ В НЕГОВАТА КРЪВ??? Някога фараона канонизира и обяви себе си за бог, и си направи пирамида. После в други времена се построиха мавзолеи и се кланяха на човешки гнусотии. И в още по-други времена последни хората си направиха златна кутийка /пирамида и мавцолейче/ в която поставиха кокали за поклонение и обявиха, че ще направят българия "малкия йерусалим" - НЕ СА ЛИ ТОВА ГОЛЕМИ МЕРЗОСТТИ???? Карат хората да секланят на икони /идоли/ и след като умрат им поставят същите тези икони с човешки образ и брада, в краката. Може би като задължителен билет за божието царство - наричат ги "чудотворни" как няма да са чудотворни, след като една боядисана дъска-поднос/икона/ обира бабичките, първо финансово и после духовно. НЕ ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ ЗАД ВСЕКИ ИДОЛ СЕ КРИЕ ЗЛО??? Вижте какво пише в Новия Завет, в "Откровение на Йоана" ***.22:15,18 и 19. Относно "православен и благодатен огън", и целия този цирк, и карнавал в Йерусалим трябва ли да бадем сапричастни, и проводници на "православните" лъжи??? Не знаете ли, че когато е падал огън от ГОСПОДА винаги е било пред очите на всички??? Но след идването на ИСУС вече не, и сам ТОЙ каза, че друго знамение няма да се даде, и при все, че ХРИСТОС обяви следното: "АЗ ще ви изпратя УТЕШИТЕЛЯ, ДУХЪТ НА ИСТИНАТА, който ще ви упътва на всяка истина", и всичките тези думи на БОГА бяха претрансвормирани от попската религия като "православен огън" и направиха тази световна лъжа, при все че такъв огън не се изпраща от НЕГО. Април месец ще излезе дядо поп от капището и ще каже: "ОТ ГОСПОДА Е" и отвън ще има предподготовка за по-зрелищно представяне на лъжата. НЕ Е ли ГОСПОД БОГ, БОГ на всички??? Как тогава се дава само на поповете, когато Господ е казал, че всички трябва да Му служат??? Несъществуващи неща използвани за манипулиране на масите за подържане на геополитическа зависимост и извичане на гнусни печалби използващи ГОСПОДНОТО ИМЕ.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Псалом 115: 1 Не нам, Господи, не нам, Но на Своето име дай слава, Заради милостта Си и заради верността Си. 2 Защо да рекат народите: Где е сега техният Бог? 3 Нашият Бог е на небето; Прави всичко що Му е угодно. 4 Техните идоли са сребро и злато, Направа на човешките ръце. 5 Уста имат, но не говорят; Очи имат, но не виждат; 6 Уши имат, но не чуват; Ноздри имат, но не миришат; 7 Ръце имат, но не пипат; Нозе имат, но не ходят; Нито издават глас от гърлото си. 8 Подобни на тях ще станат ония, които ги правят, Както и всеки, който уповава на тях. 9 Израилю, уповавай на Господа; Той е тяхна помощ и щит. 10 Доме Ааронов, уповавайте на Господа; Той е тяхна помощ и щит. 11 Вие, които се боите от Господа, уповавайте на Господа; Той е тяхна помощ и щит. 12 Господ си спомни за нас; ще ни благослови; Ще благослови Израилевия дом; Ще благослови Аароновия дом. 13 Ще благослови ония, които се боят от Господа, И малки и големи. 14 Дано Господ ви умножава повече и повече - Вас и чадата ви. 15 Благословени сте вие от Господа, Който е направил небето и земята. 16 Небесата са небеса на Господа; А земята Той даде на човешките чада, 17 Мъртвите не хвалят Господа, Нито ония, които слизат в мястото на мълчанието; 18 Но ние ще благославяме Господа От сега и до века. Алилуия.
отговор Сигнализирай
34
evgeni
преди 14 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
Къде в Светото писание пише,че на този ден дева Мария се е възнесла на небесата и е искала преди товада види 12те апостоли заедно?????
отговор Сигнализирай
33
тя
преди 14 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
имам си две Марии-маика ми и свекарва ми !Обичам си ги и двете!Да са ми живи и здрави!Честит празник на всички именици!
отговор Сигнализирай
32
8-ия ден
преди 14 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
Честит празник Варна !Честит празник и на всички българи - православни и католици !/след корекцията !/ И независимо, че казват "всяка втора жена по света се нарича Мария", всеки има по една по - близка Мария - майка, съпруга, дъщеря, приятелка...Честито на всички, носещи това име и...производните му.Мир и благоденствие !
отговор Сигнализирай
31
Ру
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Леле , колко сте зле от Dnes.bg .
отговор Сигнализирай
30
??????
преди 14 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
31 и 32,статията е пълна глупост,но не видях да са писали "православни и от християни",а православни и от католици",така че поне това може да им е точно.
отговор Сигнализирай
29
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
"Празникът се чества и от праволславни и от християни"В едно изречение три грешки- правописна, пунктуационна и фактическа
отговор Сигнализирай
28
Б
преди 14 години
Харесвам 11 Не харесвам 0
"Празникът се чества и от праволславни и от християни"Абе вие dnes.bg - не ви ли е срам да сте толкова неграмонти - в едно подзаглавеие и правописна и фактологическа грешка.Направо недоумявам как е възможно да си толкова *** и да го играеш "журналист". Вземете се стегнете малко - имате такъв хубав домейн, айде малко да си поизпотите дупетата и да научите базисни неща, а? :) В статията и други грешки има - вж. коментарите по-долу - не преписвайте само от википедия ами вземете понаучете нещо
отговор Сигнализирай
Новини