"БФС не е премествал или затварял мача. БФС носи отговорност за случващото се на стадиона, но не и извън него".
Това обяви президентът на БФС Борислав Михайлов пред парламентарната спортна комисия, предаде БГНЕС.
"Да се търси вина от БФС за ескалацията на напрежението по време на протеста е недопустимо. Отговорност би трябвало да се търси от организаторите на протеста и институцията, която е позволила неговото провеждане, въпреки всички сигнали за масови безредици, както и от провокаторите, които подстрекаваха футболните фенове. БФС не може да се превръща в изкупителна жертва, че някой е планирал платен протест ", допълни той.
"Тук съм дошъл като човек, който уважава тази институция. Не съм дошъл да се превръщам в жертвено агне. Очевидно никой не го интересува фактологията. Различно се тълкува от всеки или от всички тази дълга кореспонденция. Тук никой не иска фактите, а иска да има жертва и жертвата е ясна. Това не е никакво изслушване, а нападение срещу мен", каза Михайлов.
"Аз съм изкупителна жертва от едни хора, които неистово искат да станат шефове във футболния съюз. Има други хора зад тях, които ги финансират и съответно тези, които превърнаха този мирен протест в немирен, и това са хулиганите. Аз съм горд, че успяхме да спасим човешки животи, въпреки целия натиск. Решението не е БФС, а на УЕФА. Не може след всеки протест някой да подава оставка", каза още Михайлов, който допълни, че не е имало политически натиск към БФС в навечерието на двубоя.
Михайлов и изпълнителният директор на БФС Борислав Попов отговарят на въпросите на депутатите от комисията днес във връзка със злополучния мач с Унгария от миналия четвъртък. "Вчера изпратихме цялата хронология, там е описано всичко. Цялата комуникация идва от сведение от компетентните органи в България, от Фейсбук страници, от изследване на проблемите в сигурността за този мач в България от страна на УЕФА, тъй като се очакват над 3500 фена в България, и от крайнодесни фракции в Унгария. Имаше хиляди публикации, интервюта, изпратени писма, включително и до министъра на спорта", добави Михайлов.
Първоначално мачът трябваше да се играе на Националния стадион в София. В последствие обаче от УЕФА препоръчаха да се играе в Пловдив заради оценката за безопасността в доклад на СДВР.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Италия избира ръководители на най-големите държавни компании на стойност 250 млрд. евро
Ударите по Уст-Луга вече дразнят руснаците и те очакват отговор от властите
Войната с Иран връща на дневен ред въпроса с електромобилите
Растящите цени на петрола отново натежаха на търговията на Wall Street
Какви мерки взимат най-богатите страни, за да ограничат негативите от скъпия петрол?
Как Европа да стабилизира икономиката си в новата геополитическа среда?
Петте зодии, които са родени с кулинарен талант
Расте интересът към къщи и двустайни апартаменти край големите градове
Тестове на тол системата, възможни са проблеми с винетките
Рецепта от тефтера на баба: Понички с извара за закуска
Милиарди на "Герена": Обявиха новия собственик на Левски!
В ЦСКА предприеха голяма промяна
Победа над Турция ще прати Косово на историческо първо Световно първенство
Уембаняма с ново шоу, направи третият най-бърз дабъл-дабъл в историята
Неприятна вест застигна Левски в навечерието на шампионския маратон
ОФИЦИАЛНО: Бивол се завръща!
5 семена, които нутриционистите препоръчват – помагат за хормонален баланс
Нумерологична прогноза за 31 март
Таро карта за 31 март, вторник
Дневен хороскоп за 31 март, вторник
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Без ток във Варна на 31 март 2026
Времето във Варна на 31 март 2026
Честваме паметта на св. Ипатий и на преподобния Аполоний
Ще изчезнат ли скоро ръчните скорости на колите?
Учениците от Спортното училище в Търговище разбраха, че Интернет не е игра без правила
Украинците идват и с влак! Готвят директна жп линия от Киев до Варна и Бургас още това лято
Кой ще завладее Земята, ако хората изчезнат: Ето какво отговарят учените
Китай изгражда мащабна база за дълбоководни изследвания
Екипажът на „Артемис II“ пристигна във Флорида преди полета
Rocket Lab изстреля два демонстрационни сателита за европейската Celeste
Защо в началото на 2026 г. космосът ни засипа с камъни?
Милион сателити Starlink заплашват да отнемат нощното небе на Земята