IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Столичани превземат тревата, правят си паркинги

Столичният инспекторат започва акция срещу нарушителите

Столичани превземат тревата, правят си паркинги

Масово се нарушава забраната за паркиране в зелените площи по основните столични булеварди, коментират от Столичния инспекторат.

Най-много нарушения за паркиране в зелени площи има до локалните платна на булевардите "България" и "Цариградско шосе", както и по бул. "Тодор Александров".

Общо 2616 са репатрираните автомобили от началото на година до момента, водачите на които са получили и актове, разказват инспекторите пред БТА.

По думите им често явление е до по-новите жилищни кооперации, а даже и до панелните блокове да се насипват камъни върху зелени площи, които се преоформят като паркинг.

Някои по-предприемчиви софиянци даже ограждали "завзетата" площ с приспособления за запазване на "паркомястото".

От Столичния инспекторат припомниха, че според Закона за движение по пътищата всеки водач на автомобил, който паркира и върху тротоар на разрешено място, трябва да оставя по два метра от сградата до превозното средство за преминаването на пешеходци.

Към Столичната община работи денонощен телефон, на който могат да се подават сигнали за нарушения. Номерът му 987 55 55.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата