"Лудогорец" с победа над Левски, би с 2:0

Сините владееха инициативата през първото полувреме
6 окт 2019 22:48,
20

Лудогорец продължва своя безпогрешен ход, след като победи преследвача си Левски с 2:0, двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, стадион "Лудогорец Арена".

Футболистите на треньора Петър Хубчев владееха инициативата през първото полувреме, но допуснаха попадение, което бе дело на Мавис Чибота (16'), който се разписа при първата по-сериозна опасност за разградчани.

През втората част домакините стояха добре подредени и удържаха напористите опити на "сините" да стигнат до изравнително попадение. В крайна сметка Клаудиу Кешерю (80') успя да отбележи и да сложи точка на спора.

Така Лудогорец се откъсна на върха в класирането с актив от 30 точки. Левски остава с 26 пункта, колкото има и Локомотив Пловдив.

Гостите от София създадоха първата интересна ситуация в срещата още във втората минута. Паулиньо проби отляво и подаде към точката на дузпата, където Фелипе Нашименто шутира мигновенно. Ударът му обаче бе прекалено слаб и Пламен Илиев спаси с лекота.