Барса се спаси в последните секунди и е на финал

Пике прати мача в продължения, стигна се до 3:0 срещу Севиля
4 мар 2021 07:19, Елка Василева
2

Барселона победи Севиля с 3:0 и е на финал в турнира за Купата на Испания. Първата полуфинална среща на 10 февруари завърши 2:0 за андалусийци, които бяха много близо до мача за трофея.

Каталунците изиграха много силно първо полувреме на своя стадион "Ноу Камп", в което тотално доминираха над плахия си опонент. Осман Дембеле откри резултата в 12-ата минута с много красиво попадение, а до почивката гостите се спасиха от нови голове във вратата си.

В средата на второто полувреме двата отбора си размениха по един голям пропуск. Първо Жорди Алба разтресе напречната греда, а след това Марк-Андре тер Стеген спаси дузпата на Лукас Окампос.

Вече се виждаше как Севиля се класира на финала, когато дойде голът на Жерард Пике секунди преди края в 94-ата минута. Мачът влезе в продължения, а в тях червеният картон за Фернандо (92 минута) вече щеше да има голяма тежест по отношение на умората. Мартин Брайтуайт донесе класическия успех с гол в 95-ата минута, а до края "блаугранас" спокойно удържаха победата.

Така на финала възпитаниците на Роналд Куман очакват Атлетик Билбао или Леванте, чийто реванш е днес след 1:1 в първия двубой.