Маями Хийт с девети успех след победа над Милуоки с 39 точки разлика

Дуейн Уейд бе най-резултатен за “горещите” с 29 точки, докато Шакил О'Нийл наниза 21 точки за 31 минути на игралната площадка
15 мар 2005 13:54,
Дуейн Уейд снимка nba.com
Пред 19 600 зрители в Американ Аърлайнс Арина Маями Хийт победи Милуоки Бъкс със 110:71, като Дуейн Уейд бе най-резултатен за “горещите” с 29 точки, а Шакил О'Нийл наниза 21 точки за 31 минути на игралната площадка.

Гостите отбелязаха едва 32,1% от стрелбата си от средно разстояние, като най-резултатен бе Майкъл Ред с 14 точки.

Победата бе девета поредна за тима на Маями Хийт, който остана на първа позиция в Източната конференция с 49 победи и 16 загуби, докато Милуоки записа третата си поредна загуби и е на последна позиция в Югоизточната дивизия с актив от 25 победи и 37 загуби.

Шампионите от Детройт Пистънс записаха втора поредна победа, с което отборът запази втората позиция в Източната конференция с 39 победи и 23 загуби. Късно снощи Пистънс победи последния в НБА Атланта Хоукс със 114:108, след като крилото Тайшон Принсе наниза 31 точки, а Рашийд Уолъс добави 28 точки и 12 борби под двата коша.

За гостите от Атланта Ал Харингтън бе най-точен с 37 точки, а гардът Тайрон Лу отбеляза 27 и направи 10 завършващи подавания.

Хюстън Рокетс спечели пета поредна победа в НБА, след като победи Голдън Стейт с 97:94. Най-резултатен за победителите бе Трейси Макгрейди с 20 точки, докато Джуан Хауърд завърши с 18. Китайският център на тима Яо Минг наниза 14 точки и овладя 15 борби под двата коша.

За домакините от Голдън Стейт най-точен бе Жарко Кабаркапа, отбелязал 26 точки, докато крилото Трой Мърфи завърши с 24 точки и 9 борби.