САЩ удари Бразилия във финала на Световната лига по волейбол

Янките изиграха страхотен мач и спечелиха с 3:1 гейма
Обновена: 21 юли 2014 10:56 | 21 юли 2014 10:56,
1
Снимка: Gol.bg

Волейболистите на САЩ спечелиха Световната лига по волейбол за втори път в историята, след като на финала се наложиха над Бразилия с 3:1 гейма (31:29, 21:25, 25:20, 25:23).

Тейлър Сандър беше избран за най-полезен състезател в цялото издание на Лигата, а във финала той реализира 24 точки за отбора на САЩ. 23 добави Мат Андерсън, а Дейвид Лий и Максуел Холт завършиха съответно с 12 и 9 за янките, информира БТА. Уолъс де Соуза с 16 точки се отличи за бразилския състав, а Рикардо Лукарели добави 14.

Срещата започна с леко надмощие на бразилците, които влязоха с по-голямо самочувствие и имаха аванс от две точки до 16:14. След прекъсването обаче САЩ изравни, а мачът вървеше точка за точка с грешки и от двете страни, както и с индивидуални решения на играчите, до 29:29. Но атака на Лукас Сааткамп и блокада на Дейвид Лий измъкнаха гейма за отбора на САЩ.

Във втората част Бразилия взе ранен аванс който поддържаше през 16:13, 22:18 и накрая затвори гейма на 25:21. Американският треньор Джон Спероу опита да смени посоката на мача с няколко смени, включително и с добавката на играч, който изпълнява мощни и отсечени сервиси, но не се получи.

В третата част всичко за янките се получаваше. Те започнаха с атаки през центъра, после увеличиха аванса си с блокади, като едва в края на гейма Лукарели и Резенде успяха да върнат Бразилия в битката, но беше твърде късно. Все пак момчетата на Бернандо Резенде се сбориха здраво в четвъртата част, като до 20:20 не отстъпваха по никой показател.

Максуел Холт и две от резервите на САЩ обаче се развихриха и направиха аванс от две точки за 22:20, 23:21 и 24:22, а удар в мрежата на Висото донесе титлата на северноамериканците за втори път от 2008-а година насам.