Сесил и Маги се простиха с надеждата за добро представяне на US Open

Магдалена Малеева продължава участието си на двойки
2 сеп 2005 03:43,
Сесил Каратанчева. Снимка : Reuters.

Сесил Каратанчева и Магдалена Малеева отпаднаха във втория кръг на Откритото първенство на САЩ и се простиха с надеждите си за добро представяне в турнира.

16-годишната Каратанчева загуби с 0:6, 1:6 от третата в света Амели Моресмо (Франция), като спечели единствено деветия гейм. Двубоят продължи 50 минути и бе игран на централния корт в тенис комплекса Флашинг Медоу – Артър Аш.

В друг мач от деня Магдалена Малеева бе победена от партньорката си на двойки Елена Лиховцева (Русия) с 2:6, 1:6 и също отпадна от турнира. Двете тенисистки продължават във втория кръг на турнира за двойки, след като вчера победиха Анджела Хейнс/Бетани Матек (САЩ с 6:2, 4:6, 6:4. Следващите съпернички на двойката ще бъдат Шинобу Асагое (Япония)/Катарина Среботник (Словения).