Преди 10 години Кейт Мидълтън все още свикваше да носи едно от най-емблематичните бижута в историята – годежен пръстен от сапфир и диамант, подарен от дългогодишния ѝ приятел принц Уилям, докато двойката е на почивка в Кения. Събитието се случва на 20 октомври 2010 година. Кралското семейство на Великобритания разбира, че съвсем скоро ще ожени първия син на принцеса Даяна и принц Чарлз.
Пръстенът – носен от самата принцеса Даяна от годежа ѝ през 1981 година до развода през 1996-а – все още се пазеше от обществеността, която не разбра за годежа между Уилям и Кейт чак до 16 ноември. В този ден, в интервю с Том Брадби от ITV, принцът казва, че е дал майчиния пръстен на Кейт, защото това е бил неговият начин да държи духа на Даяна близо до всичко, което прави.
"Очевидно тя няма да е наоколо, за да сподели забавлението и вълнението от живота, така че това е моят начин да бъде до мен", казва Уилям.
И така започна традицията синовете на Даяна да подаряват на съпругите си майчините бижута, както и отдаването на чест към принцесата на Уелс от страна на Кейт Мидълтън и Меган Маркъл. Двете херцогини често са се появявали в тоалети, вдъхновени от покойната лейди Ди, въпреки че никога не са я познавали лично.
"И Уилям, и Хари са решени духът на майка им да присъства често, особено по време на важни събития“, казва Виктория Арбитър за InStyle. Според нея, това е техният начин да я почетат и да я чувстват близо до себе си. „Би било недопустимо, ако тези красиви бижута просто седят в сейф завинаги".
Въпреки че кралското семейство на Великобритания се следи изкъсо, дори най-запалените кралски наблюдатели може да не знаят, че сапфиреният годежен пръстен е можело да бъде запазен за Меган Маркъл. Всъщност, принц Хари е този, който решава бижуто да се озове на ръката на Кейт Мидълтън.
Още за бижутата на принцеса Даяна, наследени от Кейт Мидълтън и Меган Маркъл, вижте в материала на Tialoto.bg
Източник: Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Русия изгуби 1 млрд. долара от търговията с петрол заради украинските дронове
Печалбата на банките у нас нарасна с 8% към края на февруари до 242 млн. евро
Кадър на деня за 31 март
Европейските индекси изпратиха най-лошия си месец от 2022 г. насам
Акционерите на „Трейс Груп Холд“ са гласували обратно изкупуване при ценови диапазон 2-10 евро
БНБ вдигна нивото на антицикличния буфер на 2,5% през второто тримесечие на 2027 г.
Централна емисия
Следите от куршуми по стените и чиновете не отказват децата в Афганистан от училище (СНИМКИ)
Йотова: Никой не ме информира за делегацията и целите на посещението в Украйна
Радев: Ще запомним Боби Михайлов преди всичко като един от ярките участници в "Пеневата чета"
Министерството на правосъдието предложи нов механизъм за разследване на главния прокурор
Официално! Тотнъм има нов мениджър с любопитна клауза в договора
Официално: Българин е новият треньор на Гьозтепе
Шиникова крачи към трофей в Шарм Ел Шейх
Роналдо коли и беси в Ал-Насър, взима звезда на Ман Юнайтед
Изгонен от Левски изригна: Феновете биеха играчи на "Герена"
ЦСКА готви нова звездна селекция
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Трапезата на Лазаровден и Цветница
Таро карти за април за всяка зодия
Програмата на Театър „София“ за месец април
Кои са звездите в турския хитов сериал „Игра на съдбата“
Отличиха най-талантливите млади изпълнители и инструменталисти в конкурса „Диньо Маринов“
Вълк ухапа жена в търговски район на Хамбург
Джон Сина се завръща в кеча
Какво време ни очаква в сряда?
Приятели и колеги изпратиха в пенсия съдебен секретар с близо 40-годишен стаж
Тази вечер: Снимат сериал в центъра на Варна
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети
Учени с прогноза: Цунами в Средиземно море е неизбежно
Бъдещата мисия до Луната ще постави няколко важни рекорда