МВР е потърсило съдействие от руските специални служби за установяване на авторите на бомбената заплаха в Банско. Това съобщи пред журналисти главен комисар Валентин Петров, директор на националната служба "Полиция".
Руските служби трябва да ни помогнат за идентифициране на адрес, тъй като съобщението за бомбената заплаха преминава през руски сървъри, обясни главен комисар Валентин Петров. Това е само фрагмент от общото издирване, уточни той.
В момента е създадена необходимата организация в района на Банско, прави се опит лавината да бъде задвижена с контролиран взрив, каза Петров. Вече са направени първите 6 изстрела със снаряди с по-нисък заряд, но са били неуспешни. От Министерството на отбраната сега разполагат там по-сериозни оръжия, с които ще се опитат да задвижат лавината, добави той.
Главен комисар Петров каза, че няма никаква опасност за туристите, районът е отцепен, ангажирани са всички институции, които имат отношение към проблема - ОДП-Благоевград, Министерството на отбраната, сили на "Гражданска защита", Планинската спасителна служба, представители на националния парк "Пирин".
Всяка институция има ангажименти в решаването на проблема, нашите ангажименти са свързани преди всичко с отцепване на района и осигуряване безопасността на гражданите, допълни главен комисар Петров. Той не се ангажира кога от МО ще успеят да взривят лавината, но изрази надежда това да стане в максимално кратко време.
В отговор на въпрос директорът на полицията каза, че снегът е дълбок, фронтът на лавината е доста голям и преди да е осигурен достъп за експертите от ДОТИ, за да могат надеждно да извършат проверка на района, едва ли някой разумен човек би си позволил да твърди, че там няма взривни устройства.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Руските спецслужби търсят "бомбаджиите" в Банско
МВР е потърсило съдействие от руските специални служби за установяване на авторите на бомбената заплаха в Банско
03.02.2007 | 15:46 ч. Обновена: 14.06.2025 | 08:56 ч.
1

Новини
-
Нов маникюр – популярни цветове за старта на лятото
-
Крум Зарков: Президентът се ангажира с един път, по който аз не можех да вървя
-
Крис Прат и Ана Фарис се появиха заедно 7 години след развода
-
Как да повишите либидото след 40?
-
Необвързан не значи нещастен - 9 мита, които трябва да игнорирате
-
Родители, ученици и учители в един глас: НВО за 10 клас не е необходимо
-
Въпреки нулевия шанс: Късметлия спечели лотарията в Канада за четвърти път
-
Кралица Рания с трогателна почит към крал Абдула след 32 години брак
-
Ким Чен Ун отхвърлил писмо от "влюбения" Доналд Тръмп
-
Украйна удари с прецизни управляеми боеприпаси, базирани на ефекта
-
Експлозии в Тел Авив и в Йерусалим, Иран изстреля стотици балистични ракети
-
Как може Иран да отвърне на удара? Сценарии след израелската атака срещу Техеран
-
Нестихваща размяна на удари между Иран и Израел, има жертви от двете страни
-
Тръмп се чуди: Странен свят, всички обичат Германия и Япония, а мразят Русия
-
„София Прайд 2025“ започна в София
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата