"9 от 10 човека в реанимацията на "Пирогов" умират. Такива са и числата в другите болници. Важен е обаче процентът на смъртността за всеки един от нас, който губи близък - той е 100%. Пренебрежимо малка част от починалите са ваксинирани". Това заяви пред Нова тв изпълнителният директор на УМБАЛ "Пирогов" проф. д-р Иван Поромански.
"Наистина не виждам нуждата да убеждаваме някого. Като виждате какво се случва, има само една опция. Това заболяване е много неприятно и ако някой смята, че ще му се размине, греши много", добави той.
"Всички вълни до този момент бяха много тежки. През първата имаше много неизвестни. Сега има много голямо количество пациенти, но персоналът ни е подготвен", обясни проф. Поромански."В нашата болница постъпват много тежко болни пациенти. Не би трябвало те да чакат толкова много и дo последния момент. Много пъти се случва пациенти да трябва да бъдат интубирани веднага", добавя изпълнителният директор на "Пирогов".
Той каза още, че медиците нямат способ, за да установяват фалшиви ваксинации.
Професорът обясни и процентът на ваксинираните починали: "Много от тях имат редица придружаващи заболявания. Те по-скоро умират заради тях".
Антителата
"Има антитела, които са специфични и са точно срещу този вирус. Има и други. Ние направихме изследване през лятото, защото много от персонала ни е преболедувал. Проблемът не е дали имаш, или не, а какви са те. Наличието на тези специфични антитела може да бъде установено и предполагам това е желанието на правителството. Този вид тест не може да бъде направен във всяка лаборатория, защото е специфичен", добави проф. Поромански.
"Аз не обичам да карам хората да правят нещо насила. То трябва да бъде осъзнато. Това за българина е много трудно. Ние закупихме бързи тестове за нашия персонал, който не е ваксиниран. Още през първия ден много от колегите се наредиха на опашката за ваксинация". Така директорът на „Пирогов” коментира изискването за зелен сертификат на медиците от лечебното заведение.
"Майка ми премина през COVID-19 леко. Тя е на 84 години. Сестра ми и зет ми бяха много зле и аз се грижих за тях в нашия COVID сектор", разказва проф. Поромански.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Краят на ерата на петродържавите няма да донесе мир
Задава се глобална криза с недостиг на работни места, според президента на Световната банка
Франция и Великобритания свикват среща за сигурността в Ормузкия проток
Датският лидер се фокусира върху съставяне на широка коалиция
Заради административни пропуски Враца още няма хеликоптерна площадка за спешна помощ
Унгарският форинт се повиши до най-високо ниво от над четири години
Рецепта за палачинкова торта с останалите яйца от Великден
Тайни мисии на ГУР: Украински ракети достигнаха Космоса два пъти
Ново начало за три зодии след 13 април
Спипаха десетки пияни и дрогирани шофьори по пътищата на Великден
Обедна емисия
Жесток удар за ЦСКА преди Вечното дерби! Титуляр отпадна от групата
Феновете на ЦСКА напълниха новите бар и фен магазин + СНИМКИ
НА ЖИВО: ЦСКА – Левски 0:0
Мъри Стоилов избухна със сериозни обвинения и критики
ЦСКА – Левски: "Синьо" шествие заля София преди Вечното дерби + СНИМКИ
Сексистки скандал в Германия
5 напитки за детокс след Великден
Най-въздействащите мисли на Екхарт Толе за щастието, егото и стреса
Хитри начини да омекотим напукани пети
Нумерологична прогноза за 13 април
Вкусна майонеза от сварените яйца за Великден
Дневен хороскоп за 13 април, понеделник
Ново леко поскъпване на горивата
Хванаха за ден 51 шофьори с алкохол или наркотици
Хороскоп за 14 април 2026
Фон дер Лайен за изборите в Унгария: Днес е ден за празник!
Шофьор на камион спря умишлено в тунела "Витиня", арестуваха го
Папата не обърна внимание на нападките от Тръмп
Дърветата в Танзания се възстановяват сами: Фермерите залагат на естествена регенерация
65 години от полета на първия човек в Космоса: Подвигът на Гагарин
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия