Емил Нейков е европейски шампион на скиф до 23 години

Той е син на олимпийската шампионка Румяна Нейкова
5 сеп 2021 16:29, Анисия Иванова
11

Емил Нейков стана европейски шампион на скиф до 23 години. 19-годишният българин направи много силна втора част на финала на Европейското първенство по гребане до 23 години в Крушвица (Полша) и заслужено триумфира със златния медал.

Още по темата

Нейков се движеше втори до средата на дистанцията - 1000 метра, но след това излезе начело и не изпусна първото място до самия край на състезанието. Нейков завърши за 6:52.23 минути.

Втори е Кай Шацле от Швейцария, който финишира 2.33 секунди зад българския състезател. Трети се нареди полякът Пьотр Пломински, съобщи БТА.

През юли Емил Нейков стана световен първенец на скиф до 23 години. Нейков е син на олимпийската шампионка в гребането Румяна Нейкова.

По-рано днес европейски шампион стана и Лазар Пенев. Той триумфира в дисциплината скиф лека категория.