Гришо с летящ старт в Сан Диего, отнесе датчанин

Димитров се наложи с 6:1, 6:1 над Аугуст Холмгрен
10

Григор Димитров се разправи набързо с датчанина Аугуст Холмгрен, победи го с 6:1, 6:1 за едва 56 минути игра и се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Сан Диего, Калифорния.

Българинът трябваше да срещне Феликс Оже-Алиасим, но канадецът се оттегли от надпреварата и срещу Димитров се изправи като "щастлив губещ" 901-ият в световната ранглиста датчанин Холмгрен.

През целия мач доминацията на Григор бе очевидна. В първия сет той допусна загубата само на един гейм и го взе с 6:1 за 27 минути.

По подобен начин се разви и вторият сет, който трая само две минути повече от първия и завърши при същия резултат - 6:1 за българина.