Ливърпул и Манчестър показаха зрелищен футбол на "Анфийлд"

Двата отбора завършиха 2:2
3 окт 2021 20:36, Анисия Иванова
7

Ливърпул и Манчестър Сити завършиха 2:2 в дербито на седмия кръг в английската Висша лига в истински спектакъл, който показа най-доброто от модерния футбол. Садио Мане откри резултата на „Анфийлд“ в 59-ата минута.

Първите 15 минути на двубоя не предложиха сериозни опасности пред двете врати, а Ливърпул упражняваше преса в половината на Сити.

През първата част „гражданите“ показаха сериозен интензитет в играта си въпреки двата тежки мача срещу Челси и ПСЖ, които изиграха през последните седем дни.

Фил Фоудън създаде първото по-сериозно положения за един от двата отбора в 21-ата минута след подаване на Бернардо Силва отляво. Фоудън се оказа сам срещу вратаря на „мърсисайдци“, но Алисон бе прецизен при излизането и неутрализира опасността.

Три минути по-късно Кевин Де Бройне опита късмета си с удар от наказателното поле, който бе неточен.

Белгиецът направи най-големия пропуск за Манчестър Сити през първото полувреме в 34-ата минута, когато засече неточно с глава центриране на Фил Фоудън от левия фланг.