Словакия със сензация в хокея, отстрани САЩ

Русия и Финландия също са напред в олимпийския турнир
Обновена: 16 фев 2022 14:38 | 16 фев 2022 14:30, Красимир Ангелов
26

Отборът на Словакия поднесе изненада в 1/4-финалите на олимпийския хокеен турнир при мъжете в Пекин.

Словаците се наложиха с 3:2 след наказателни удари над САЩ, след като почти бяха отпаднали от надпреварата.

46 секунди преди края на двубоя американците водеха с 2:1, като словаците извадиха и вратаря си, за да вкарат още един полеви хокеист. Тогава Марек Хривик успя да изравни резултата.

В продължението нямаше нови попадение и се стигна до наказателни удари. Словашкият вратар Патрик Рибар беше безупречен при тях и не допусна гол при петте изпълнения на САЩ. Победната шайба дойде при четвъртото изпълнение на европейците, когато се разписа Петер Чехларик.

В друг четвъртфинал от днес руските хокеисти победиха с 3:1 тима на Дания. Шипачов, Нестеров и Войнов вкараха по един гол във всяка третина. За скандинавците Нилсен изравни за 1:1 в началото на втория период.

Финландия пък се наложи с 5:1 над Швейцария.

По-късно днес е и последният четвъртфинал – дербито между Швеция и Канада, които трябва да определят последния полуфиналист на олимпийските игри.