Виляреал смаза Ювентус и продължава напред в ШЛ

"Жълтата подводница" победи с 3:0 в Торино
Обновена: 17 мар 2022 09:57 | 17 мар 2022 09:57, Красимир Ангелов
3

Кошмарът от предните два сезона с Олимпик Лион и Порто на 1/8-финалите в Шампионска лига отново застигна Ювентус, след като "бианконерите" пак отпаднаха от тази фаза на турнира.

Този път Виляреал се оказа непреодолимо препятствие за италианския колос, който беше разбит с 3:0 (4:1 общ резултат) насред Торино с три гола в последния четвърт час.

През първото полувреме Юве създаде доста опасности, но Херонимо Рули спаси всичко възможно, веднъж и гредата му помогна.

След почивката двата отбора се дебнеха, но Даниеле Ругани направи дузпа, от която Жерар Морено не сбърка. В 85-ата минута Пау Торес сложи точка на спора, а в добавеното време и Арно Джунама вкара от бялата точка за крайното 3:0.

Така Виляреал се класира на 1/4-финалите и ще научи съперника си в петък, когато ще се тегли жребият.

Челси пък победи с 2:1 Лил в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 4:1 продължава сред най-добрите 8 в турнира. Бурак Йълмаз даде надежда на френския първенец с гол от дузпа.

Кристиян Пулишич обаче попари домакините в последните секунди на първото полувремето, а след почивката капитанът Сезар Аспиликуета донесе успеха на "сините", които в този мач играха в жълто.