Районният съд в Благоевград остави Костадин Митев от Симитли, обвинен за пожара над Кресна, за постоянно в ареста заради опасността да се укрие.В съдебната зала 30-годишният Костадин заяви: "Невинен съм! Искам да бъда освободен!"
Изненадващата реплика на сочения за подпалвач на най-големия пожар за последните 15 години у нас идва само ден след брифинга на прокуратурата, на който бе съобщено, че той се е признал за виновен и е направил пълни самопризнания.
"В качеството му на обвиняем той не е правил самопризнания", заяви пред журналисти и благоевградският адвокат Мая Драгиева, която ще го защитава служебно. Тя опроверга и твърденията, че е наета от екоорганизацията, към която работел обвиняемият.
30-годишният мъж е от Симитли, но е с постоянен адрес в Брежани. Осъждан е за извършена от него кражба преди 6 години. От ромски произход е, неженен, с основно образование, стана ясно по време на съдебното заседание. Работел като говедар.
По информация на прокуратурата мъжът е причинил пожара по непредпазливост, хвърляйки незагасена цигара в района над Мечкул, където извел животните на паша. Опитал да гаси огъня с връхната си дреха, но и тя се запалила. Силният вятър бързо разпространил пламъците, мъжът се уплашил и звъннал на кмета на Брежани, без да му казва, че той самият е причинил инцидента.
Няколко дни Костадин сменял версиите за случилото се пред разследващите, но в крайна сметка вчера следобед си признал, съобщи вчера на брифинга говорителят на Главна прокуратура Румяна Арнаудова.
Той е привлечен като обвиняем за причиняване на пожар по непредпазливост, в резултат на който са настъпили значителни щети на стойност 3,3 милиона лева. Грозят го до 5 години лишаване от свобода.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Унгарците гласуват на ключови избори, наблюдавани от ЕС, САЩ и Русия
Повечето храни, плодове и зеленчуци у нас продължават да поскъпват
Мирните преговори между САЩ и Иран завършиха без споразумение
Акция на седмицата: „Шелли груп“ ЕД
Заплашва ли ни нова финансова криза в сектора на частното кредитиране?
ЕС все още не може да намери решение за своите фискални правила
Рецепта за разядка с останалите яйца от Великден
Цените на храните продължават да растат на борсите у нас
Три зодии, които са майстори на лъжата
Подарък за минути: AI превръща всяко пожелание в песен
Български учен разработва камери за кацане на Луната
Липсата на Веласкес е бонус за Левски срещу ЦСКА
Как Левски оправда очакванията, за разлика от ЦСКА
Мачовете по телевизията днес, 12 април
След 34:0: Този път Сливен вкара "само" 31 гола на "боксова круша"
Дара Стоянова е шеста на обръч в Ташкент
Спалети посочи голямата слабост на Юве
3 кето рецепти за Великден
Седмична таро прогноза за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 12 април
Великден е, Христос воскресе!
3 зодии с финансов успех в седмицата 13 – 19 април 2026
Дневен хороскоп за 12 април, неделя
Орбан даде своя вот, заяви, че е "тук, за да спечели"
Основните храни отново поскъпват, ето кои
Зимният сезон в курортите ни приключва
Гюров: На Великден влизаме в храмовете - всеки със своята тишина, със своите надежди
Преди 65 години първият човек полита към Космоса
Радев: Нека Христовото Възкресение разсее всяка заблуда и опит за подмяна
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера