IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Пияни гръцки фермери напират да протестират у нас

С метални заграждения граничарите на Кулата спрели 100 души с трактори, които искали да изразят недоволството си, но в България

Пияни гръцки фермери напират да протестират у нас

Пияни протестиращи гръцки фермери са опитали снощи да навлязат с трактори на българска територия.

Около 1 час след полунощ протестиращите разположили около 15 трактора на моста на река Бистрица на ГКПП Кулата.

Веднага на мястото пристигнал началникът на смяната на граничния пункт, пред когото протестиращите заявили, че искат да навлязат на наша територия и така да изразят своя протест.

Граничарите незабавно поставили заграждения от подвижни мантинели и по този начин били възпрени протестиращите – около 100 души.

До физически контакт и сблъсъци не се е стигнало.

От Гранична полиция съобщиха, че фермерите били придружавани от три гръцки телевизионни екипа.

Директорът на полицията в Серес е уверил българските си колеги, че ще бъдат взети всички необходими мерки за недопускане на подобен случай отново, посочват от МВР.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата