Компанията е санкционирана от КЗК за организираната рекламна игра “Български отбор на финала на Шампионската лига! Влезте в единайсеторката на “Амстел”, която ще гледа финала на живо”, проведена в периода 10.03-20.05.2003 г. с награди –11 организирани пътувания за финала на Шампионската лига, включващи пътни разходи, тридневен престой в Манчестър и билет за мача; 3 системи за домашно кино; футболни “Амстел” шапки.
В комисията е образувано производство във връзка с решение на ВАС, 5-членен състав, с което отменя решение № 205/11.12.2003 г. на КЗК и преписката е върната в комисията за ново разглеждане.
В резултат на направения анализ КЗК установи, че “Загорка” АД е извършило нарушение на чл. 34, ал. 6 във връзка с чл. 30 от ЗЗК.
С решения № 29/14.03.2000 г. и № 29/01.03.2001 г. на КЗК на “Загорка” АД са наложени имуществени санкции за извършени идентични по вид нарушения на чл. 34, ал. 6 от ЗЗК, които са потвърдени от ВАС, 5-членен състав и са влезли в сила.
Комисията счита, че в конкретния случай са изпълнени законовите изисквания за повторност – нарушението е извършено в едногодишен срок от влизане в сила на решението, с което нарушителят е наказан за същото по вид нарушение.
Ответната страна съдейства за изясняване на фактическата обстановка. Също така след 2003 г., когато на «Загорка» АД са наложени имуществени санкции за извършение нарушения на чл. 34, ал. 6 от ЗЗК, дружеството не е провеждало подобни игри в противоречие с посочената разпоредба. Отчитайки изложеното и предвид влязлата в сила Методика за определяне размера на имуществените санкции и глоби по Закона за защита на конкуренцията комисията определи санкцията в минималния размер, предвиден в чл. 59, ал. 2 от ЗЗК за повторно нарушение.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
САЩ наложиха санкции на китайска рафинерия и корабни компании заради иранския петрол
Войната не смути руснаците, но цените и блокираният интернет свиват рейтинга на Путин
"Левски" има нов собственик и проект за нов стадион за 120 млн. евро
Energy of Tomorrow 2026 (Галерия)
Васил Велев: Бързо губим фискалното си предимство на държава с нисък външен дълг
Новините около „Болерон“ и „Дронамикс“ подкрепиха индекса beamX
Рецепта за питка със сирене, домати и босилек
Големи благословии от Вселената за 4 зодии на 25 април
Късна емисия
Ужас в Украйна: Майка се опита да продаде 6-годишния си син за 25 000 долара
Олимпиакос научи съперника си за плейофите в Евролигата
Берое обърна Спартак и изплува от зоната на здрача
Лъч надежда за Арсенал в битката за титлата
Шок в тениса: Шампионът Алкарас се отказа от Ролан Гарос!
Лудогорец върши работата на Левски! Титлата е "синя", няма интрига
Връщат Турция в календара на Формула 1 от догодина
Дневен хороскоп за 25 април, събота
Яжте умно, не повече – комбинации за по-добро усвояване на витамини
„Пасажер 23“ – психологически трилър от Себастиан Фитцек
5 модела дънки от 90-те, които отново са на мода
Емоционална интелигентност според зодията
Замразени бананови хапки
Кои модели коли са най-надеждни на пътя
Данъчни влязоха във ВСУ
Случай на коремен тиф е регистриран във Варна
Варна отбелязва 160-годишнината от рождението на Пенчо Славейков с изложба
Близо 80% от европейците пазаруват онлайн
Откриха останките на три малки деца
Астронавтите от „Шънджоу-21“ изпратиха поздрав от орбита
НАСА показа гигантско розово езеро с формата на сърце: Как обясняват цвета му
Откриха идеално кръгъл храм в египетската пустиня: Какво е криело съоръжението
Учени в недоумение: Заснеха причудливо полупрозрачно създание на дъното на океана
Мисия „Артемида-2“: Какво се случи при завръщането на Земята?
Може ли AI да предвиди смъртта: Ново проучване дава 78% точност